У Војводини трећи дан жалости због погибије 14 лица у Новом Саду: Троје повријеђених и даље критично (ВИДЕО)
Особе повријеђене усљед обрушавања надстрешнице на Жељезничкој станици у Новом Саду, и даље су у веома тешком стању и животно су угрожене. Љекари Клиничког центра улажу све напоре у борби за њихове животе.
- Нажалост, бољитак немамо, стање је и даље веома тешко, и даље се боримо за њихове животе, још увек су живи, што је ето охрабрујућа вијест, и то је добро, али још увек није дошло до стабилизације стања, Ради се допунска дијагностика, могуће су неке додатне интервенције, али још увијек траје борба за њихове животе - истакла је Весна Туркулов, директор Клиничког центра Војводине.
Укључен је и тим психолога и психијатара за психолошку подршку породицама повријеђених. Грађани Србије током викенда показали су солидарност добровољним давањем крви, да би пружили помоћ повријеђенима.
- 580 јединица крви је прикупљено у Институту за трансфузију крви Србије на нашим акцијама, 1.100 јединица крви су прикупиле колеге у Заводу за трансфузију крви Војводине и у суботу у Нишу 90 јединица крви у ванредној акцији на којој су се у знак солидарности одазвале Нишлије - рекла је Ивана Родић, Институт за транфузију крви Србије.
Одговор на питање ко је одговоран за рушење надстрешнице на згради Жељезничке станице у Новом Саду, требало би да дају надлежне институције. Више јавно тужилаштво до сада је саслушало 40 особа, а изузета је документација која ће бити предата на даље вјештачење.
- И да кажем да сам сигуран да ће надлежни државни органи установити ко је одговоран кривично за трагедију која је задесила нашу земљу - поручио је предсједник Србије Александар Вучић.
Предсједница Скупштине Србије Ана Брнабић поручила је да неће бити заштићених.
- Неће бити заштићених, кривично, али такође се очекује и политичка одговорност, од одговорности у последњих 10 година никада нисмо бјежали, никада – сасвим супротно од онога што прича данас опозиција - рекла је Брнабићева.
Трагедија која је задесила Нови Сад погодила је не само читаву Србију, већ и цјелокупан српски народ, записао је шеф дипломатије Марко Ђурић у Књизи жалости која је отворена у Министарству спољних послова. Књига жалости отворена је и у Скупштини града Новог Сада, пред којом су Новосађани стрпљиво чекали да упишу изразе саучешћа породицама страдалих.