14/10/2024 |  22:58 | Аутор: ТАНЈУГ

Њемачка побиједила Холандију у четвртом колу Лиге нација

Фудбалска репрезентација Њемачке побиједила је вечерас у Минхену селекцију Холандије резултатом 1:0, у четвртом колу Лиге нација.
Утакмица Њемачка - Холандија (фото: EPA-EFE/FILIP SINGER) -
Утакмица Њемачка - Холандија (фото: EPA-EFE/FILIP SINGER)

Стријелац јединог гола на утакмици био је дебитант Џејми Левелинг у 63. минуту. Левелинг је претходно постигао гол у другом минуту, али је главни Судија Славко Винчић поништио погодак послије ВАР провјере.

Прије почетка утакмице Фудбалски савез Њемачке захвалио је Мануелу Нојеру, Томасу Милеру и Илкају Гундогану, који су одлучили да заврше репрезентативне каријере.

У другом мечу групе, фудбалери Мађарске побиједили су у Зеници БиХ резултатом 2:0. Оба гола на утакмици постигао је Доминик Собослаи у 38. и 50. минуту.

Њемачка је послије четири кола прва у групи А3 са 10 бодова, Холандија и Мађарска су на другом мјесту са по пет. БиХ је четврта са једним освојеним бодом.

У наредном колу састаће се Њемачка и БиХ, односно Холандија и Мађарска.