12/10/2024 |  22:38 ⇒ 13/10/2024 | 08:34 | Аутор: РТРС

Прва побједа Србије у А дивизији Лиге нација (ФОТО/ВИДЕО)

Фудбалери селектора Драгана Стојковића савладали су екипу Швајцарске у А дивизији Лиге нација, резултатом 2:0.
Srbija - Швајцарска (Фото: TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ/ bs) -
Srbija - Швајцарска (Фото: TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ/ bs)

Поготке за Србију постигли су Нико Елведи (аутогол) у 45+1. и Александар Митровић у 61. минуту.

Голман Србије Предраг Рајковић одбранио је пенал у 72. минуту швајцарском фудбалеру Брилу Емболоу. За селекцију Србије на вечерашњој утакмици дебитовао је Андрија Максимовић, који је у 74. минуту заменио Митровића.

Фудбалери Србије се налазе на трећем мјесту на табели са четири бода, док је Швајцарска посљедња без бодова.

Србија ће за три дана гостовати Шпанији у Кордоби, док ће Швајцарска дочекати Данску.

Подсјећамо, предсједник Републике Српске Милорад Додик вечерас у Лесковцу бодрио је фудбалску репрезентацију Србије у мечу против Швајцарске у трећем колу Лиге нација, заједно са предсједником Србије Александром Вучићом.