12/10/2024 |  20:40 ⇒ 21:42 | Аутор: ТАНЈУГ

Кошаркаши Црвене звезде побиједили Игокеу у четвртом колу АБА лиге (ВИДЕО)

Кошаркаши Црвене звезде побиједили су вечерас у Београду екипу Игокее резултатом 91:68 (22:19, 27:15, 26:13, 16:21) у мечу четвртог кола регионалне АБА лиге.
Црвена звезда-Игокеа - Фото: РТРС
Црвена звезда-ИгокеаФото: РТРС

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Мајк Даум са 18 поена, док је Ајзеа Кенан додао 14. Код гостију, најбољи су били Бориша Симанић и Никола Марић, који су постигли по 12 поена.

"Црвено-бели" су сигурно ушли у меч и повели су са 5:0. Домаћи кошаркаши су одржавали предност од два до седам поена, а прву четвртину су ријешили у своју корист резултатом 22:19.

Предност Звезде у другој четвртини расла је из минута у минут, а домаћи играчи су прво полувријеме добили са 49:34.

Звезда је наставила са добром игром и у трећој четвртини, а резултат послије 30. минута био је 75:47 за домаћи тим. "Црвено-бели" су у посљедњој деоници одржавали високу предност и заслужено су стигли до побједе резултатом 91:68.

Кошаркаши Црвене звезде се тренутно налазе на трећем мјесту на табели АБА лиге са по двије побједе и пораза, док је Игокеа седма са такође скором 2/2.

Црвена звезда ће у наредном, петом колу регионалне лиге гостовати екипи Будућности, док ће Игокеа дочекати Цедевита Олимпију.

Звезда ће прије дуела у Подгорици наредне недјеље одиграти два меча у Евролиги против Фенербахчеа и Барселоне.