12/10/2024 |  18:25 ⇒ 18:26 | Аутор: ТАНЈУГ

Кошаркаши Партизана побиједили Студентски центар у четвртом колу АБА лиге

Кошаркаши Партизана побиједили су данас у Подгорици екипу Студентског центра резултатом 80:60 (23:17, 23:18, 12:15, 22:10) у мечу четвртог кола регионалне АБА лиге.
КК Партизан (Фото: TANJUG/VLADIMIR ŠPORČIĆ) -
КК Партизан (Фото: TANJUG/VLADIMIR ŠPORČIĆ)

Најефикаснији у екипи Партизана био је Карлик Џонс, који је постигао 19 поена, док је Ифе Лундберг додао 13. Код домаћих, најбољи је био Емир Хаџибеговић са 13 поена.

Партизан се налази на првом мјесту на табели АБА лиге са четири побједе, док је Студентски дерби тренутно на четвртој позицији са скором 2/2.

Кошаркаши Партизана су прву четвртину добили резултатом 23:17. "Црно-бијели" су наставили са добром игром у наставку меча, а гости су највећу предност у другој четвртини имали у 14. минуту када је било 38:25. Партизан је прво полувријеме ријешио у своју корист резултатом 46:35.

Студентски центар је почетком треће четвртине остао без тренера Петра Мијовића, који је искључен због приговора судијама. "Црно-бијели" су у већем дијелу треће четвртине одржавали предност од 10 до 12 поена, али је Студентски центар у 28. минуту смањио на 56:50.

Партизан је у посљедњу дионицу ушао са вођством од 58:50. Гости су у 32. минуту повели 64:50, а онда су сигурном игром стигли до убједљиве побједе.

Кошаркаши Партизана ће у наредном, петом колу гостовати Задру, док ће Крка дочекати Студентски центар.