09/10/2024 |  22:12 ⇒ 22:57 | Аутор: ТАНЈУГ

Кошаркаши Звезде савладали Басконију

Кошаркаши Црвене звезде савладали су вечерас Басконију резултатом 78:71 у утакмици другог кола Евролиге.
Црвена Звезда - Басконија (фото: TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ nr) -
Црвена Звезда - Басконија (фото: TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ nr)

Црвено-бијели имају скор 2-0, док је Басконија на 1-1.

Пред пуним трибинама Арене, у сјајној атмосфери, Звезда је одиграла скоро перфектних 32 минута, стекла максималних "плус 16" почетком посљедње четвртине (65:49) и онда стала.

Шпански тим се серијом 13:1 вратио у меч, али су Џоел Боломбој блокадом и поенима, односно Ајзеа Кенан и Никола Калинић тројкама ријешили меч.

Кенан је био најефикаснији са 19 поена, Боломбој је забиљежио 15, Калинић 12, а Недовић девет поена.

Код гостију Чима Монеке убацио је 19, а Донта Хал 13 поена.

Због суспензије за Звезду није играо Милош Теодосић, а ван протокола био је Урош Плавшић.

Звезда већ у суботу у АБА лиги дочекује Игокеу, а потом слиједи "дупло коло" у Евролиги - у уторак гостовање Фенербахчеу и петак дуел са Барселоном у Београду.