06/10/2024 |  09:17 | Аутор: ТАНЈУГ

Српски фудбалер Дејан Јовељић донио побједу ЛА Галаксију против Остина

Фудбалери Лос Анђелес Галаксија победили су јутрос на свом терену екипу Остина резултатом 2:1 у мечу МЛС лиге.
Дејан Јовељић (Фото: илустрација/EPA-EFE/ALLISON DINNER) -
Дејан Јовељић (Фото: илустрација/EPA-EFE/ALLISON DINNER)

Домаћи тим је повео у 31. минуту поготком Габријела Пећа. Остин је до изједначења стигао голом Себастијана Дриусија у 55. минуту.

Побједу ЛА Галаксију донио је српски репрезентативац Дејан Јовељић у 76. минуту. Он је био стартер у екипи из Лос Анђелеса, а замијењен је у осмом минуту надокнаде времена. Јовељић је у досадашњем дијелу сезоне у МЛС лиги постигао 15 голова.

Остин је меч завршио са фудбалером мање, пошто је у 13. минуту надокнаде времена искључен Гиљерме Биро.

Фудбалери ЛА Галаксија се налазе на првом мјесту на табели Западне конференције МЛС лиге са 64 бода. Остин је на десетој позицији са 39 поена.

ЛА Галакси ће у наредном колу гостовати Хјустону, док ће Остин дочекати Колорадо.