03/10/2024 |  22:56 | Аутор: ТАНЈУГ

Партизан поражен од Басконије у првом колу Евролиге

Кошаркаши Партизана поражени су вечерас од Басконије резултатом 88:82 у мечу првог кола Евролиге.
Утакмица Басконија - Партизан (фото: EPA-EFE/ADRIAN RUIZ HIERRO) -
Утакмица Басконија - Партизан (фото: EPA-EFE/ADRIAN RUIZ HIERRO)

Тајрик Џонс био је најефикаснији у Партизану и на утакмици са 22 поена, Брендон Дејвис дао је 20, капитен Вања Маринковић 11, а Ифе Лундберг 10.

Маркос Хауард био је најефикаснији у Басконији са 17 поена, бивши играч Меге Тимоте Луваву-Кабаро убацио је 15, Тадас Седекерскис 14, Чима Монеке 13, а Трент Форест 10.

Огњен Јарамаз је играо минут за Басконију и постигао је два поена.

Послије прве, веома уједначене дионице, Партизан је водио 17:16.

У другој четвртини Партизан је преузео контролу и отишао са плус шест (38:32) на полувријеме.

Басконија се вратила у трећој дионици која је окончао са само поеном предности Партизана (60:59).

Средином посљедње дионице Басконија је повела 75:72, а затим обје екипе два минута нису поентирале.

Два минута прије краја било је 78:74 за домаћина, који је затим преломио меч и уписао прву побједу у сезони.

У наредном колу Партизан гостује Реалу у четвртак, док ће Басконија већ у сриједу у госте Црвеној звезди.