03/10/2024 |  20:35 ⇒ 22:55 | Аутор: РТРС

Радост у Бањалуци - Борац изједначио против Панатинаикоса! (ФОТО/ВИДЕО)

Фудбалери Борца на Градском стадиону у Бањалуци играју меч првог кола Лиге конференција против грчког Панатинаикоса.
Борац и Панатинаикос - Фото: РТРС
Борац и ПанатинаикосФото: РТРС

90 + 4. минут - Завршен је сусрет на Градском стадиону у Бањалуци. Одлични Борац 1 - Панатинаикос 1.

85. минут - Младеновић у великој шанси за Панатинаикос, али брани Шишковски и лопта одлази у корнер.

72. минут - Статива из волеја Тетеа. Замало да гости дођу у ново вођство.

68. минут - Велика шанса за Панатинаикос, али Шишковски хвата "живу лопту" из ногу гостујућег нападача Шпорара.

62. минут - Велики промашај Шпорара. С тачке пенала шутирао је поред гола, када је већ голман Борца био матиран.

58. минут - Борац игра сјајно у овом дијелу сусрета и много је бољи ривал на терену.

52. минут - Замало потпуни преокрет. Чудесна одбрана Драговског након волеја Херере.

49. минут - ГОООООООООЛ! Борац је изједначио преко Деспотовића. Нападач Борца је сјајно погодио главом након убачаја Херере из слободног ударца.

46. минут - Почело је друго полувријеме.

45 + 1. минут - Завршено је прво полувријеме утакмице Борац - Панатинаикос на Градском стадиону у Бањалуци. Резултат је 0:1.

43. минут - Велика шанса за Панатинаикос! Три пута су гости шутирали унутар десетак секунди из једног корнера и гужве, а најбољу шансу одбранио је Шишковски.

37. минут - Гледамо мирнији дио игре. Гостујућа екипа контролише посјед лопте.

31. минут - Борац игра много боље и ангажованије након примљеног гола и неколико пута запријетио је Грцима.

26. минут - Замало еврогол Деспотовића. Шутирао је с тридесетак метара из слободног ударца, голман Драговски је био матиран, али лопта одлази неколико милиметара од стативе.

21. минут - Било је опасно пред голом Панатинаикоса. Кулашин је добио лопту на десну страну, али је лоше шутирао из добре позиције преко гола.

19. минут - Савић покушава с дистанце, али без проблема за голмана Панатинаикоса.

18. минут - Мирнији период игре након водећег гола гостију. Игра се на средини терена.

11. минут - Бакасетас погађа за вођство Панатинаикоса из прве шансе за госте на утакмици.

Ухватио је одличан волеј на врху шеснаестерца након убачаја Младеновића с лијеве стране.

6. минут - Борац је први запријетио на старту. Срећковић је шутирао с врха шеснаестерца, али Драговски хвата лопту.

1. минут - Почео је меч на Градском стадиону у Бањалуци.

20:55 - Играчи предвођени судијом из Азербејџана излазе на терен и утакмица ће ускоро почети.

20:25 - Фудбалери Борца и Панатинаикоса загријавају се прије почетка утакмице.

20:00 - Познати су састави екипа

БОРАЦ: Шишковски, Вукчевић, Мајерс, Каролина, Ерера, Огринец, Скоруп, Кулашин, Савић, Срећковић, Деспотовић. Тренер: Младен Жижовић

ПАНАТИНАИКОС: Драговски, Младеновић, Шенкевелд, Ингасон, Катсирас, Максимовић, Черин, Ђуричић, Бакасетас, Пелистри, Шпорар. Тренер: Дијего Алонсо

Главни судија утакмице је Елчин Масијев из Азербејџана, млади арбитар рођен 1991. године.

Подршку играчима Борца пружио је и предсједник Републике Српске Милорад Додик.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Борац је ове сезоне као шампион БиХ у европски поход кренуо од првог кола квалификација за Лигу шампиона против албанске Егнатије, коју је елиминисао након бољег извођења пенала.

Потом су црвено-плави у другом колу испали од солунског ПАОК-а, да би прешли у наредну рунду квалификација за Лигу Европе.

Тамо су успјели да савладају Клаксвик са Фарских Острва, чиме су осигурали пласман у Лигу конференција

У баражу за Лигу Европе, екипа Младена Жижовића је елиминисана од мађарског Ференцвараша, након извођења једанаестераца.