01/10/2024 |  22:52 ⇒ 22:58 | Аутор: РТРС

Лига шампиона: Интер прејак за Звезду; Тежак пораз црвено-бијелих у Милану

Фудбалери Црвене звезде поражени су у Милану од састава Интера резултатом 4:0 (1:0) у оквиру другог кола Лиге шампиона.
Интер - Црвена звезда (Фото: EPA-EFE/MATTEO BAZZI) -
Интер - Црвена звезда (Фото: EPA-EFE/MATTEO BAZZI)

У 11. минуту Интер је повео (1:0), а стријелац водећег поготка био је Хакан Чалханоглу.

Сјајно је извео слободњак са више од 20 метара, лопта је качила Крунића, да би од стативе завршила у мрежи Глазера.

Глазер је опет примио гол у свој угао.

Играо се 59. минут утакмице, када је Интер дуплирао предност и повео 2:0 против Звезде, а стријелац је био Марко Арнаутовић.

Главни кривац био је Раде Крунић, који је изгубио лопту, да би Тареми прослиједио Арнаутовићу, коме није било тешко да савлада Глазера.

Трећи погодак за тим из Милана дјело је Лаутара Мартинеса у 71. минуту утакмице.

Овога пута, Спајић је био главни кривац, лоше је примио лопту, Тареми му је отео, проиграо Лаутара, који је савладао Глазера.

Тачку на "и" Интер је ставио десет минута касније, након постигнутог трећег гола.

Интер је повисио предност на 4:0, а Тареми је био сигуран из једанаестерца.

Наредни сусрет у најелитнијем клупском такмичењу у Европи, Црвена звезда игра 22. октобра, када гостује екипи Монака, док ће Интер дан касније гостовати саставу Јанг Бојса у Берну.

Тим Владана Милојевића је на старту елитног такмичења поражен од Бенфике код куће (2:1), док су "неразури" ремизирали са Ситијем у Манчестеру (0:0).