01/10/2024 |  20:53 | Аутор: ТАНЈУГ

ЛШ: Штутгарт ремизирао са Спартом, Брест декласирао Салцбург

Фудбалери Штутгарта, ривали Црвене звезде у Лиги шампиона, ремизирали су код куће са прашком Спартом резултатом 1:1 у мечу другог кола групне фазе Лиге шампиона, док је Брест као гост декласирао Салцбург (4:0).
Штутгарт - Спарта Праг (Фото: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI) -
Штутгарт - Спарта Праг (Фото: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI)

Домаћин је у Штутгарту повео већ у 7. минуту.

Максимилан Мителштат је центрирао, а Енцо Мило послао лопту у мрежу и тако наставио голгетерску серију.

Француском везисти ово је био трећи гол на претходне три утакмице.

Гости су изједначили прелијепим голом Финца Кана Каиринена у 32. минуту из слободног ударца.

Штутгарт је нападао у већем дијелу меча, али није успио да постигне побједоносни гол.

Српски репрезентативац Вељко Бирманчевић одиграо је цио меч за Спарту.

Штутгарт сад има бод из два кола, а у петој рунди Лиге шампиона гостоваће Црвеној звезди 27. новембра.

Спарта има четири бода послије два кола.

Дебитант у Лиги шампиона, француски Брест, декласирао је Салцбург у Аустрији, остварио и другу побједу у прва два кола Лиге шампиона и тако најавио да би могао да буде најпријатније изненађење групне фазе такмичења.

Француски клуб је у Салцбургу повео у 24. минуту, Лудовик Ажорк је био асистент, Абдала Сима стријелац.

Мади Камара је голом у 66. минуту дуплирао предност гостију, а Сима је у 71. минуту послије асистенције Ига Мањетија дао други гол на утакмици.

Коначан резултат поставио је резервиста Матијас Переира Лаж у 75. минуту.

Алекса Терзић и Петар Ратков нису били у постави Салцбурга.

Брест има максималних шест поена, док је Салцбург без бода и гола послије два одиграна меча.