28/09/2024 |  20:06 ⇒ 20:06 | Аутор: ТАНЈУГ

Кошаркаши Црвене звезде убједљиво побиједили Морнар у другом колу АБА лиге

Кошаркаши Црвене звезде убједљиво су победили Морнар резултатом 91:72 у мечу другог кола АБА лиге.
КК Црвена звезда (ФОТО: КК Црвена звезда) -
КК Црвена звезда (ФОТО: КК Црвена звезда)

Најефикаснији у редовима побједника био је Рокас Гедраитис са 19 поена, Мајк Даум је дао 18, а Лука Митровић 10. Ајзеја Кенан је дао девет, а Немања Недовић и Коди Милер-Мекинтајер дали су по осам поена.

Код Морнара је најефикаснији био Бранден Џенкинс са 27 поена, Џамари Смит је дао 14, а по 10 Ловро Буљевић и Џејден Бедиако.

Звезда је пред 6.584 навијача у Арени послије прве деонице имала плус осам (22:14), али је на полувријеме отишла са само плус четири (45:41).

У трећој дионици Звезда је додала гас и пред посљедњих 10 минута водила је 67:58. Домаћин је у посљедњих 10 минута наставио да повећава предност и на крају стигла до убедљиве победе.

Бранилац трофеја у АБА лиги сад има побједу и пораз, док је Морнар сезону отворио са два неуспјеха.

У трећем колу Звезда сљедеће недјеље гостује Сплиту, али ће пре тога у петак гостовати Паризу у мечу првог кола Евролиге. Морнар у трећем колу АБА лиге дочекује Цедевита Олимпију.