10/09/2024 |  21:32 | Аутор: ТАНЈУГ

Млада фудбалска репрезентација Србије побиједила Азербејџан

Млада фудбалска репрезентација Србије побиједила је као гост Азербејџан резултатом 2:0 у мечу деветог кола групе Ф квалификација за Европско првенство 2025. године.
Фудбал   (Илустрација: РТРС) -
Фудбал (Илустрација: РТРС)

Србија је у Бакуу повела у 26. минуту. Јован Шљивић је центрирао из слободног ударца, а Вукашин Ђурђевић је био стријелац. Изабраници Љубинка Друловића предност су дуплирали у 40. минуту. Никола Миличић је био асистент, а Јован Мијатовић стријелац.

Азербејџан је већ на старту другог полувремена могао да смањи, али послије пенала који је скривио Лазар Константинов нападач домаће екипе Нариман Акундзаде није искоистио једанаестерац.

Србија је и прије овог меча изгубила све шансе да се домогне пласмана на Европско првенство. Са нова три бода има 13 и налази се на трећем мјесту, иза Украјине и Енглеске.

У посљедњем колу групе Ф Србија ће 15. октобра угостити Украјину.