10/08/2024 |  18:23 ⇒ 18:26 | Аутор: ТАНЈУГ

Сити освојио Суперкуп Енглеске

Фудбалери Манчестер Ситија освојили су Суперкуп Енглеске, популарни Комјунити Шилд, пошто су послије бољег извођења пенала побиједили градског ривала Манчестер Јунајтед резултатом 7:6 (1:1).
Манчестер Сити-Манчестер Јунајтед (Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN) -
Манчестер Сити-Манчестер Јунајтед (Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN)

Освајач прошлосезонског ФА Купа Манчестер Јунајтед је на лондонском Вемблију могао да поведе у 75. минуту, али стоодстотну шансу није искористио Маркус Рашфорд, погодио је стативу у ситуацији један на један са голманом "грађана". Популарни "црвени ђаволи" су ипак повели у 82. минуту, стријелац је био резервиста Алехандро Гарначо, послије солопродора је послао лопту у гол приземним ударцем са ивице шеснаестерца.

Шампион Енглеске се није предао, изједначио је у 89. минуту, Оскар Боб је био асистент, а резервиста Бернардо Силва је лако постигао гол ударцем главом са петерца, па је меч одлучиван пеналима.

Са бијеле тачке за Манчестер Јунајтед нису били прецизни Џејдон Санчо и Џони Еванс, а код Ситија само Бернардо Силва није дао гол.

Сезона у Премијер лиги почиње у петак,16. августа, утакмицом Манчестер Јунајтед - Фулам.

Манчестер Сити одбрану титуле почиње 18. августа на гостовању Челсију.