09/08/2024 |  14:16 ⇒ 15:47 | Аутор: РТРС

Челична одбрана и одлични напади донијели предност Србији против Америке

Ватерполо репрезентација Србије игра полуфинале Олимпијских игара против селекције Сједињених Америчких Држава.
Ватерполо Србија (Фото: TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ) -
Ватерполо Србија (Фото: TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ)

Србија - САД 10:6. Плива Србија ка финалу, трећем узастопном, Никола Јакшић носи тим. Србија је постигла 10. гол.

Србија - САД 9:6. Сјајна игра "Делфина" крунисана је вођством од три гола разлике. Гол је постигао Никола Дедовић. Послије гужве испред гола, успио је да се издигне и пошаље лопту у мрежу Американаца.

Србија - САД 8:6. Алекс Боуен је искористио одличну прилику и постигао гол.

Србија - САД 8:5. Сигурна релизација Србије, Мандићево додавање за Немању Вица који се поред тројице Американаца сјајно ротирао и луцидно упутио ударац ка голу ривала.

Србија - САД 7:4. "Орлови" иду напријед, Србија игра сјајно. Опет Дедовић, оклијевао је, варао ривале и на крају постигао трећи погодак на мечу.

Почела је трећа четвртина... Страхиња Рашовић је освојио спринт.

Завршено је прво полувријеме између Србије и САД-а. На полувремену "Делфини" воде 6:4.

Србија води - 6:4

Прво вођство Србије. Гол је постигао Ранђеловић.

Друга четвртина -2:2

Србија и с играчем више боља од Америке. Сјајна поставка "делфина" у дефанзиви.

Почела друга четвртина - 2:2

Први до лопте је опет стигао Ирвинг.

Крај прве четвртине - 2:2

Уједначена прва четвртина, резултатски, али и играчки. Србија је почела веома агресивно у одбрани, што ју је коштало искључењима, међутим, напади су били одлични и иницијално вођство ривала је брзо анулирано.

На голу Сједињених Држава је сјајан Адријан Вајнберг, улио је самопоуздање екипи.

Одличан гол Србије - 2:2

Изједначење српских ватерполиста. Ранђеловић је одличним ударцем са дистанце савладао голмана Сједињених Држава.

САД поново воде - 1:2

Американци су искористили два играча више и опет су у вођству. Рајдер Дод је постигао гол.

Србија изједначила - 1:1

Гол је постигао Никола Јакшић. Искориштен је играч више.

Воде Американци - 0:1

Воде Американци, искористили су играча више и повели са 0:1.

Почео је полуфинални меч

Први напад ће имати Американци, што им је обезбедио Макс Ирвинг.

Грк и Италијан дијеле правду

Јоргос Ставридис из Грчке и Рафаеле Коломбо из Италије дијелиће правду на утакмици.

Американци први пут у полуфиналу послије 2008. године

Американци су први пут дошли до полуфинала од 2008. и ОИ у Пекингу.

Тада је Србија у полуфиналу неочекивано поражена од Америке 10:7. Касније је Мађарска освојила златну медаљу, а Србија стигла до бронзе послије тријумфа над Црном Гором.

Од Игара у Токију 2021. године, Србија је три пута на свјетским првенствима играла са Американцима. Забиљежене су три побједе.

Србија иде ка свом циљу

Србија је у потпуности окренута ка новом ривалу, барем ако је судити на основу изјава ватерполиста.

View this post on Instagram

A post shared by Olimpijski komitet Srbije (@oksrbije)

- Имају одличан тим, врхунске појединце. Размишљамо само о нашој игри. Вјерујемо у себе. За ово смо се спремали, сигуран сам да ћемо дати све да би побиједили и обезбиједили медаљу - рекао је Страхиња Рашовић.