08/08/2024 |  20:57 ⇒ 21:20 | Аутор: РТРС

Борац поражен на Фарским Острвима; У Бањалуци тражи пролаз даље (ФОТО/ВИДЕО)

Фудбалери бањалучког Борца поражени су у Торшавну резултатом 2:1 (2:1) од екипе Клаксвика у оквиру првог меча трећег преткола Лиге Европе.
ФК Борац Бањалука - Фото: Уступљена фотографија
ФК Борац БањалукаФото: Уступљена фотографија

Клаксвик је повео у десетом минуту утакмице, а стријелац је био Клетскард.

Борац је од 33. минута играо са десет играча јер је директан црвени картон добио Колумбијац Ерера.

Три минута касније Фарани враћају предност голом Одемарксбакена и тако стижу до побједе.

Побједник овог двомеча ће у плеј-офу Лиге Европе играти против пораженог из двомеча данског Митјиланда и мађарског Ференцвароша.

Поражени ће у плеј-офу Лиге конференција на побједника дуела финског Хелсинкија и Дечића из Црне Горе.

Реванш сусрет између Борца и Клаксвика на програму је за седам дана на Градском стадиону у Бањалуци.

Ток меча:

90. минут - Играће се још шест минута судијске надокнаде.

88. минут - Направљена је нова измјена код Клаксвика. Одемарксбакен ће изаћи, а ући ће Петерсен.

82. минут - Жижовић прави још једну промјену. Кулашин је иза

79. минут - Жути картон за Шишковског. Борац се одлично брани, не успијева Клаксвик да дође до зреле прилике у другом полувремену.

77. минут - Двострука измјена у Клаксвику. Изашли су Јенсен и Хансон, а ушли Павловић и Вилиамс.

68. минут - Тренер Борца Жижовић прави двоструку измјену. Пихлер и Чавић су ушли у игру умјесто Скорупа и Сречковића.

65. минут - Доста се грубље игра у наставку сусрета, сада је јавну опомену добио Јенсен.

60. минут - Знатно лошије друго полувријеме у којем Клаксвик има иницијативу, али јалов напад против добре одбране Бањалучана.

56. минут - Жути картон за Лукића који је био незадовољан судијском одлуком.

51. минут - Клаксвик показује на почетку другог полувремена велику жељу да покуша искористити играча више и дође до трећег поготка.

49. минут - Први жути картон за Клаксвик, а добио га је Јамбере.

46. минут - Почело је друго полувријеме.

45 + 3 минут - Крај првог полувремена на Фарским Острвима. Клаксвик води 2:1 против Борца.

42. минут - Велика прилика за Борац. Након слободног ударца с лијеве стране, настала је велика гужва у шеснаестерцу.

На крају је Граховац шутирао, али је погодио пречку па је остало 2:1 за домаће.

37. минут - Оба тренера су направили измјене. Код Борца је изашао Савић, а ушао Вукчевић, док је код Клаксвика ушао Петерсон умјесто Ватнсдала.

36. минут - Клаксвик поново води, а стријелац је Одемарксбакена.

35. минут - Црвени картон за Хереру. Судија Берка није имао дилему након што је погледао снимак ВАР-а.

Груб старт није остао некажњен и Борац ће играти са играчем мање.

30. минут - Борац је изједначио након бизарног аутогола.

Лукић је побјегао одбрани Клаксвика, а онда је заобишао и голмана. Потом је одиграо повратну лопту, а након што се она одбила од два домаћа играча, на крају је ударила у голмана Јенсена и завршила у голу.

27. минут - Борац је још увијек без шута према голу Клаксвика, док су домаћи имали пет покушаја.

20. минут - Први пут су Бањалучани запријетили преко Лукића, али далеко од озбиљне ситуације пред голом домаћина.

17. минут - Игра на вечерашњем сусрету се мало примила након фуриозног почетка Фарана, а још увијек ништа нисмо видјели у офанзиви од Борца.

10. минут - Клаксвик води 1:0, а стријелац је Клетскард! Фарани су успјели крунисати сјајан почетак и смушеност у екипи Борца која се најбоље осликала у катастрофалној грешци искусног Квржића који је лоше главом вратио голману, а упорни Клетскард је то искористио и довео домаћи тим у вођство.

5. минут - Нова велика шанса за Фаране. Након убаченог корнера поново је упућен добар ударац ка голу Борца, али је Шишковски поново бриљантно интервенисао и сачувао своју мрежу. Овај пут је шутирао Даниелсен.

4. минут - Невјероватна прилика за Клаксвик. Одлично су кренули домаћи и већ у четвртој минути имали велику прилику.

Након убацивања с лијеве стране, Фредериксберг је шутирао, али је Шишковски одбранио и уз помоћ стативе спасио Борац.

1. минут - Почела је утакмица на Фарским Острвима.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Борац је до трећег преткола Лиге Европе дошао након наступа у квалификацијама за Лигу шампиона.

Прво су прошли албанску Егнатију у првом претколу, а поразом од ПАОК-а у другом аутоматски су пребачени у треће претколо Лиге Европе.

Тренер Борца Младен Жижовић се одлучио за формацију 4-2-3-1.

ФК Борац (Фото: instagram.com/stories/fkboracbanjaluka)

У првом саставу су: Шишковски, Херера, Каролина, Меијерс, Квржић, Скоруп, Граховац, Сречковић, Савић, Кулашин и Лукић.

За Класквик ће почети: Јенсен, Бернтсон, Јамбере, Ватнсдал, Да Силва, Хансон, Џонсен, Даниелсе, Одемарксбакен, Клетскард и Фредериксберг.

Главни судија вечерашњег дуела је Ондреј Берка из Чешке.