06/08/2024 |  22:16 ⇒ 22:17 | Аутор: ТАНЈУГ

Габријела Томас освојила злато у трци на 200 метара

Америчка атлетичарка Габријел Томас освојила је вечерас златну медаљу у трци на 200 метара на Олимпијским играма у Паризу.
Габриела Томас (фото: EPA-EFE/RONALD WITTEK) -
Габриела Томас (фото: EPA-EFE/RONALD WITTEK)

Томас је 200 метара истрчала за 21,83 секунде. Сребро је припало Џулијен Алфред из Санта Луције (22.08), док је бронзу освојила још једна Американка Британи Браун (22.20).

Грчки атлетичар Милтијадис Тентоглу одбранио је златну медаљу у скоку удаљ. Тентоглу је до побједе стигао скоком од 8,48 метара.

Јамајчанин Вејн Пинок освојио је сребро скоком од 8,36 метара, а бронзана медаља припала је Италијану Матији Фурланију, који је скочио 8,34 метара.

Атлетичарка Бахреина Винфред Јави победила је у финалу трке на 3.000 метара стиплчез.

Јави је побиједила новим олимпијским рекордом од 8:52,76 минута. Сребро је припало Перут Чемутај из Уганде (8:53,34), док је Кенијка Фејт Черотич освојила бронзу (8:55,15).