06/08/2024 |  16:43 ⇒ 17:45 | Аутор: РТРС

Србија у полуфиналу Олимпијских игара! (ФОТО/ВИДЕО)

Након динамичне игре и продужетака од пет минута селекција Србије налази се у полуфиналу Олимпијских игара!
Кошаркаши Србије (Фото: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN) -
Кошаркаши Србије (Фото: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN)

Након великог преокрета и фантастичне игре, Србија је побиједила резултатом 95:90 у полуфиналу.

Аустралија је много боље отворила утакмицу и послије 10 минута, предвођена тандемом Пети Милса (12 поена) - Џош Годи (осам) имала је великих плус 14 - 31:17. Почетком друге дионице Аустралија је имала рекордних плус 24 - 44:20.

Србија је предвођена капитеном Богданом Богдановићем великом серијом у трећој четвртини повела у 25. минуту (61:60), а у посљедњих 10 минута ушло се са 67:65 за "орлове". Повела је Србија 73:67, али је Аустралија узвратила мини серијом 5:0. У посљедња три минута ушло се резултатом 78:78.

Василије Мицић је девет секунди прије краја дао једно од два слободна бацања за 82:80 за Србију, док је са друге стране узвратио Милс погодивши двије секунде прије краја за изједначење 82:82.

Србија је мини серијом Николе Јокића 25 секунди прије краја продужетка повела 93:90. Аустралија затим није искористила напад, а Богдановић је дао оба бацања за коначних - 95:90.

Код Србије је најефикаснији био Никола Јокић са 21 поеном, уз 14 скокова и осам асистенција.

Богдан Богдановић је дао 17 поена, Василије Мицић 14, Марко Гудурић и Огњен Добрић по 11, а Алекса Аврамовић 10.

Милс је предводио Аустралију са 26 поена, Гиди је дао 22, а Џек Меквеј 13.

Србија је меч одиграла без прехлађеног Николе Јовића.