06/08/2024 |  14:27 ⇒ 16:45 | Аутор: РТРС

Продужеци Аустралије и Србије за полуфинале ОИ

Кошаркаши Србије против Аустралије у Паризу играју четвртфинални дуел олимпијског турнира.
Кошаркаши Србије (фото:  EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN) -
Кошаркаши Србије (фото: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN)

Србија - Аустралија - продужеци пет минута

Игра се наставља продужецима.

Динамична игра, добре акције са обје стране. Јокић погађа за два поена, али и вођство Србије.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Србија - Аустралија - 82:82 - четврта четвртина

Са четири везана поена екипа Аустралије вратила се у игру на почетку четврте четвртине. Пешић је одмах наравно реаговао.

Сјајан је Мицић у четвртој четвртини. Шутем за три поена Гидија, резултат се изједначио пети пут. Три од три за Мицића са линије слободног бацања. Тридесет седкунди до краја Србија води са један разлике. На десет секунди до краја, Мицић има два слободна бацања. Изједначио је Милс са полу дистанце за два поена.

Србија - Аустралија 67:65 - трећа четвртина

Одлично су "орлови" започели трећу четвртину, смањивши разлику у петој минути четвртине на само један разлике.

Неколико изгубљених лопти "кенгура", кошаркаши Србије су одлично искористили. У трећој минути четвртине, кошаркаши Србије су повели један разлике.

Србија је надокнадила 20 поена заостатка. У другом полувремену игра Аустралије, заиста је била лоша.

Србија - Аустралија 42:54 - друга четвртина

Мало боља четвртина за Србију, али и даље предност имају "кенгури". Изабраници Светислава Пешића успијели су да се консолидују и смање заостатак.

У постави Аустралије најефикаснији је Милс, док се у репрезентацији Србије у другој четвртини истиче Гудурић, који је преузео иницијативу на себе, те дао 9 поена. Доста изгубљених лопти и са једне и друге стране.

Србија - Аустралија 17:31 - прва четвртина

Веома лоша четвртина Србије. Одбране као да није било, па су "кенгури" лако дошли до двоцифрене предности у првих 10 минута игре.

Добар почетак Србије за 4:0, али Аустралија брзо долази до своје игре, лаким контрама долази до 8:12, и селектор Светислав Пешић био је приморан да тражи минуту одмора.

Србија и Аустралија су до сада одиграле пет међусобних мечева, а "кенгури" су тријумфовали три пута.

Ако се не рачунају пријатељски мечеви, онда је скор наклоњенији Србији - 2:1.

Први дуел одигран је на Свјетском првенству 2010, а Србија је тријумфовала 94:79, годину дана касније услиједио је пријатељски у којем су бољи били Аустралијанци 78:69.

На Олимпијским играма у Рио де Жанеиру одиграна су два дуела, у групи и у полуфиналу.

У групи је Аустралија славила 95:80, а онда се у полуфиналу обистинило правило да се једна екипа на истом турниру не може побиједити два пута, па је Србија уписала тријумф 87:61 и пласирала се у финале гдје је поражена од Сједињених Држава 96:66.

Припремни меч у Абу Дабију 16. јула припао је Гурџијановој селекцији 84:73.

Већ је познат и један полуфиналиста, то је селекција Њемачке. Актулени свјетски шампион поразио је Грчку (76:63). Поред дуела Србија - Аустралија, на програму су још мечеви Француска - Канада (18.00), те САД - Бразил (21.30).