23/07/2024 |  21:56 | Аутор: Агенције

Динамо декласирао екипу Партизана у Лублину

Фудбалери Партизана поражени су са 6:2 у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона од кијевског Динама.
Динамо - Партизан (Фото: EPA-EFE/Wojciech Szubartowski POLAND OUT) -
Динамо - Партизан (Фото: EPA-EFE/Wojciech Szubartowski POLAND OUT)

Партизан је повео голом Салдање из пенала у 22. минуту, али је потом доживио резултатски потоп.

За свега шест минута Партизан је примио три гола, најприје је у 40. био прецизан Шапаренко, у 43. је гол постигао Брашко, а у првом минуту надокнаде времена у стријелце се уписао и Каравајев.

У 55. минуту гол је постигао и Кабајев, у 66. је Салдања смањио, "петарду" је комплетирао Попов у 83. минуту, а у другом минуту надокнаде Пихалонок је поставио 6:2.

Утисак је да је Партизан од веће катастрофе спасио одлични голман Јовановић, али као и претходне сезоне, није могао да надокнади лошу игру својих саиграча па црно-бијелима пред реванш остају мале шансе за пролаз у даљи ток квалификација.

Подсјетимо, Партизан је и прошле године, у квалификацијама за Лигу конференција, доживио пораз са примљених пет голова, од Нордсјеланда.