22/07/2024 |  21:55 ⇒ 21:58 | Аутор: Агенције

Одлична увертира пред пут у Лил – Србија убједљива против Грчке

Кошаркаши Србије побиједили су Грчку резултатом 94:72 у посљедњем припремном мечу пред одлазак на Олимпијске игре.
Утакмица Србија - Грчка (фото: TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ bg) -
Утакмица Србија - Грчка (фото: TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ bg)

Најефикаснији у Србији био је Богдан Богдановић са 19 поена, Никола Јокић је дао 16, Филип Петрушев 15, Никола Милутинов 11, а Никола Јовић 10.

Код Грка се истакао Јанис Адетокумбо са 17 поена, 10 је дао Костас Папаниколау.

Србија је прву двоцифрену предност (23:13) имала у седмом минуту, а послије прве дионице било је 26:21 за "орлове".

У 14. минуту Србија је водила 34:23, али је услиједила серија Грка 7:0. На полувремену је било плус девет за Србију (48:39).
Домаћин је водио плус 15 (59:44) у 24. минуту, а на крају треће четвртине било је 72:58. Шест и по минута прије краја било је 80:62, а Грчка до краја не да није успјела да се озбиљније примакне, већ је Србија повећавала предност.

Србија прву утакмицу игра на Олимпијским играма, у недјељу 28. јула у 17.15 у француском граду Лилу против Сједињених Америчких Држава.