01/07/2024 |  21:01 ⇒ 23:52 | Аутор: РТРС

Поругал након пенала бољи од Словеније (ФОТО)

Фудбалери Португала и Словеније играју шести меч осмине финала Европског првенства у Њемачкој. Дуел је у Франкфурту.
Португал - Словенија (Фото: EPA-EFE/RONALD WITTEK) -
Португал - Словенија (Фото: EPA-EFE/RONALD WITTEK)

Бернардно Силва сигуран и Португал иде даље!

Кошта одбрани пенал и Вербичу

Бруно Фернандеш је лагано реализовао пенал тачним ударцем у доњи лијеви угао гола - 2:0

Опет Кошта, Брани и Балковецу - 1:0

Роналдо се реваншира Облаку - 1:0

Облак је био близу.

Први шутирају Словенци

Брани Кошта. Ветеран Иличић није успио да постигне гол.

Kрај игре - пенали одлучују

118. минут - Измена Мартинеза пред пенале - 0:0

Рубен Невеш и Нелсон Семедо су у игри умјесто Жоаа Кансела и Пепеа. Мартинез мисли о пеналима.

115. минут - Каква шанса

Погријешио је Пепе, Шешко се нашао испред гола, али је Кошта одбранио.

1, 10. минут - Облак господари, а селектор искључен

Прво одбрана, а потом и изнуђен фаул Роналда.

Директан црвени картон добио је селектор Словеније Матјаж Кек.

108. минут - Сви дефанзивци Словеније имају жути картон - 0:0

Бијло и Балковец својим жутим картонима комплетирају четверац у задњој линији са јавним опоменама.

106. минут - Јосип Иличић улази у другом продужетку - 0:0

Ветеран мијења Тимија Елшника.

Крај првог продужетка - 0:0

Роналдо је у сузама после промашеног пенала. Остаје још 15 минута игре.

105. минут - Облак брани пенал Роналду

Спектакуларни Облак спасава Словенију опет. Парада ка лијевој стативи.

103. минут - Пенал за Португал - 0:0

Дркушић руши Жоту!

101. минут  Жути картон за Горенц Станковића - 0:0

Повукао је Палињу за дрес на средини терена.

99. минут - Умјерени темпо - 0:0

Свака грешка се скупо плаћа, тако да нема срљања у празно. Обје екипе резервисане.

Кренуо је први продужетак - 0:0

Додатних 30 минута који могу да одлуче новог четвртфиналисту.

90. + 4. минут - Крај регуларног дијела - 0:0. Слиједе продужеци од 30 минута.

89. минут - Роналдо промашио прилику за побједу, Облак одбранио скупљањем ногу - 0:0.

Жота је добио дуел на средини терена са Карничником, кренуо у трк по лијевој страни и упутио лопту ка Роналду који је утрчао у шеснестерац.

Слиједи шут из "прве", а маестрални Облак успијева да скупљањем ногу заустави лопту.

87. минут - Трећа интервенција Кека - 0:0. Бењамин Вербић истрчава на терен умјесто Стојановића.

76. минут - Улази Мартинезов "џокер" - 0:0.

Умјесто Рафаела Леаа истрчава на терен Франсиско Консесао, млади играч који је одлучио дуел са Чешком у судијској надокнади.

74. минут - Кекова двострука измјена - 0:0. Излазе Шпорар и Млакар, на терену су Целар и Горенц-Станковић.

65. минут - Мартинез појачава напад - 0:0. Уводи селектор Португала Диога Жоту умјесто Витиње.

62. минут - Шешко је морао много боље - 0:0.

Ударна игла Словеније се није добро снашла у контранападу. Искористио је грешку ривала на средини терена, дао себи дуг фор, претрчао усамљеног Пепеа, али као да је дошло до замора и пада концентрације пред Коштом за иоле опаснији шут.

55. минут - Облак упија Роналдов "катапулт" - 0:0.

Трећи пут Кристијано Роналдо покушава из слободног ударца, сад је био најближи голу.

Шутирао је врло јако, право у Облака који га је превидио и дочекао шут мирном интервенцијом.

46. минут - Почело је друго полувријеме. Словенија је стартовала са центра.

45. минут - Завршено је прво полувријеме у мечу Португала и Словеније. У првих 45 минута без голова.

44. минут - Пријети и Шешко коначно - 0:0. Јак шут са преко 20 метара право у Кошту.

39. минут - Опасна контра Словенаца - 0:0.

Стојановић је пројурио по поптуно отвореној страни, затим је убацио лопту у средину, гдје је на правом мјесту по Португал био Нуно Мендеш.

Словенија из првог корнера на мечу није озбиљно угрозила ривала.

34. минут - Узалуд Роналду мотивациони повици - 0:0.

Зна се ко је изводио слободан ударац. Пред шут је Роналдо гласно мотивисао себе, али ноге то нису испратиле. Лопта је прелетјела преко пречке.

Португал - Словенија (Фото: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

32. минут - Жути картон за Дркушића - 0:0.

Уклизавањем је зауставио Леаа у пуном налету на 20 метара од гола Словеније. Орсато није имао сумњу како да реагује.

29. минут - Не попушта тврда одбрана Словеније - 0:0.

Пао је налет Португала. Словеначки фудбалери су врло чврсти у дуелима уз дефанзивну дисциплину.

14. минут - Много среће за Словенце - 0:0.

И Роналдо и Фернандеш су промашили центаршут пред самим голом Облака. Били су близу.

Португал - Словенија (Фото: EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES)

9. минут - Португалци преузимају иницијативу - 0:0.

Словенци очекивано у подређеној позицији. Мада, у њој су били и против Данаца и Енглеза, па су извукли по њих добар резултат.

4. минут - Интервенција Карничника - 0:0.

Врло добар цетнаршут Фернандеша са лијеве стране ка Леау, бек Словеније Карничник на правом мјесту пред Облаком да испуца лопту ван терена.

1. минут - Меч је почео. Почетни ударац извели су играчи Португала.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Португал – Роналдов посљедњи плес и партнери спремни за подијум

ЕП у Њемачкој посљедње је за Кристијана Роналда с обзиром на то да је навршио 39 година.

Капитен Португала и вјечити такмичар потрудиће се да са позиције најбољег стријелца у историји такмичења (14 голова) освоји још један трофеј за репрезентацију, двије деценије од дебија на ЕП. Са 25 наступа, рекордер је и у овом сегменту на Евру.

Португалци су одлични у одбрани коју предводе Руи Патрисио, Рубен Дијас, Пепе и Диого Далот.

У навали су укомпоновали младе Рафаeла Леаа, Гонсала Рамоса и Жоаа Феликса са нешто старијим Диoгом Жотом и ветераном Роналдом.

Ипак, највећу снагу имају на средини са Бруном Фернандесом, Бернандом Силвом, Витињом и Жоао Палињом.

Облак, Иличић, Шешко - момци који обећавају

Један од најистакнутијих играча Словеније у постојећем саставу је поменути голман Облак.

За национални тим дебитовао је 2012. године и до сада је уписао 64 наступа.

Међутим, репрезентативна каријера једног од најбољих голмана данашњице је без запаженијих резултата.

У тиму Словеније је и Бењамин Шешко, вихорни млади нападач, рођен 2003. године који претендује да на листи најбољих стријелаца репрезентације смијени Златка Заховича.

Шешко тренутно има 11 голова у дресу националног тима, до Заховича ће морати да изброји још 24.