15/06/2024 |  20:56 ⇒ 22:55 | Аутор: РТРС

Италија побиједила Албанију; Навијачи са обиљежјима терористичке "ОВК"

Фудбалери Италије и Албаније одиграли су први меч групне фазе Европског првенства, у којем су Италијани славили са 2:1.
Италија - Албанија на ЕП (Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI -
Италија - Албанија на ЕП (Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Албанија је у првом минуту повела 1:0.

Недим Бајрами донио је предност Албанији и то је убједљиво најбржи гол у историји европских првенстава. Димитриј Кириченко је постигао гол послије једног минута и седам секунди на утакмици Русије и Грчке 2004. године, а Бајрами је сада оборио тај рекорд.

У 11. минуту Италија је изједначила на 1:1 голом Бастонија. У 16. минуту Италијани прелазе у вођство голом Барелија за 2:1.

У другом полувремену није било голова и утакмицама је завршена тим резултатом.

Њемачки медији преносе да је уочи утакмице дошло до сукоба једне групе албанских навијача са полицијом у Дортмунду. Постоје информације и да је дошло до туче са навијачима Италије.

Поједини навијачи Албаније носили су обиљежја терористичке "ОВК" и то чак на стадиону "БВБ арена".

Поједине информације наводе да је на трибинама стадиона у Дортмунду било чак 50.000 навијача Албаније и 10.000 италијанских навијача. Полиција се налазила на дијелу трибина гдје су навијачи Албаније.

Извор: РТРС/РТС