15/06/2024 |  18:04 ⇒ 20:53 | Аутор: РТРС

Потоп Хрватске против Шпаније

Фудбалери Шпаније побиједили су Хрватску 3:0 у првом колу групе Б Европског првенства у Њемачкој.
Шпанија - Хрватска - Европско првенство (Фото: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH) -
Шпанија - Хрватска - Европско првенство (Фото: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH)

90' Пет минута надокнаде - 3:0

Шпанија пред тријумфом.

86' Нова двострука измјена - 3:0

Феран Торес и Зубименди улазе умјесто Јамала и Родрија.

80' - Поништен гол Петковића због офсајда

79' Први гол за Хрватску - 3:1

Након одбрањеног пенала, Петковић ипак постиже погодак на асистенцију Перишића

Одлично је Симон одбранио пенал, али се лопта одбила до Перишића који је вратио лопту Петковићу на петерац, а нападач Динама из Загреба искористио нову прилику.

78' - Пенал за Хрватску

72' Петковић у игри - 3:0

Стријелац изједначујућег гола против Бразила на претходном Свјетском првенству мијења Крамарића.

70' Опада темпо утакмице - 3:0

Шпанци приводе сусрет крају.

Обарају темпо великим бројем додавања, без превелике жеље да нападну.

Играчи Хрватске свјесни да ће пролаз морати да траже у наредним мечевима.

67' Двострука измјена и у Шапнији - 3:0

Мората је осјетио нелагодност и напушта игру заједно са Вилијамсом.

На терену су Мерино и Ојарзабал.

65' Излазе Модрић и Ковачић - 3:0

Модрић и Ковачић су замијењени. На терену су Марио Пашачић и Сучић.

62' Много бржи темпо у наставку - 3:0

Хрватска очекивано офанзивнија, али самим тим и изложенији.

Покушавају да постигну макар утјешни гол, али то отвара много простора за контре из којих би Шпанци могли да их поново казне.

59' Олмо на терену - 3:0

Педри напушта игру, а улази крилни нападач Лајпцига.

55' Двије велике прилике за Хрватску, Перишић у игри - 3:0

Кукуреља клизећим стартом спречава Станишића да постигне гол, након чега је ударац главом Будимира одбранио Симон после велике гужве у шеснаестерцу.

То је уједно било и посљедње што је Будимир урадио, с обзиром на то да га је замијенио Перишић.

52' Феноменална одбрана Ливаковића - 3:0

Брза контра Шпанаца која се завршила сјајном интервенцијом хрватског голмана.

Шутирао је Јамал на одличан пас Педрија.

50' Траљав почетак Хрватске - 3:0

Велики број грешака хрватских играча у другом дијелу.

Не успијевају да се изборе са високо постављеним протвником који не дозвољава везном реду "модрих" да се разигра.

Прескакање игре се до сада није показало продуктивно за Хрватску, те ће морати прије свега да се врате нападима преко бока.

Почело је друго полувријеме - 3:0

Шпанци у нападу.

На крају првог полувремена Шпанци имају убједљиву предност од три гола разлике

"Црвена фурија" је искористила све своје прилике у првом дијелу, док Хрватска са друге стране није успјела да у голове претвори своје добре шансе.

Обје екипе су без грешке одиграле првих пола сата, да би Хрвати одмах били кажњени за свој први пропуст.

Руиз је асистенцијом која је обиљежила првих 45 минута прво намјестио гол Морати, да би се и сам уписао у стријелце два минута касније.

Потом су добре прилике имали Ковачић и Брозовић, али се тада истакао Унаи Симон.

Шпанија је своју ефикасност још једном показала у другом минуту надокнаде када је друго полувријеме значајно незанимљивијим учинио Карвахал.

45' Два минута надокнаде - Шпанија постиже трећи гол

38' Хрватска покушава да се врати у меч - 2:0

Мораће "модри" много офанзивније у наставку.

Пропустили су двије добре прилике, након чега траже рјешење за одлично постављену шпанску одбрану.

Шпанци за сада без грешке, које су за Хрвате биле прескупе.

33' Шанса за Брозовића - 2:0

Одлична одбрана Симона након које је Мајер погодио спољни дио мреже.

Хрвати нису имали среће да узврате у два наврата, док Шпанци користе све своје прилике.

32' - Шпанија повећава предност на 2:0

Одлични дриблинзи Руиза на ивици шеснаестерца и затим веома прецизан ударац лијевом ногом.

29' - Алваро Мората постиже погодак за предност Шпаније

23' Прва прилика за Хрватску - 0:0

Покушао је Будимир, али промјене резултата још увијек нема.

Период игре у ком Хрватска има већи посјед и прети центаршутевима и дубинсим лоптама из средине терена.

Шпански штопери за сада изузетно концентрисани.

20' Шаховска партија два тренера - 0:0

Имали су Хрвати прилику из слободног ударца, али је центаршут био лош.

Обје екипе веома су опрезне и играју без много грешака.

Мајкл Оливер за сада без посла, као и голмани двије екипе.

15' Без великих прилика - 0:0

Хрватска је успјела да се ослободи почетног притиска Шпаније.

Везни ред "модрих" за сада поприлично компактан.

Одличну подршку са трибина имају изабраници Златка Далића.

10' Напада Шпанија преко бокова - 0:0

Кружи лопта са једног на други бок шпанског напада.

Покушавају по боковима да пробију хрватску одбрану, али за сада Мајер и Крамарић ревносно помажу Станишићу и Гвардиолу.

7' Шпанци све билижи голу противника - 0:0

Мората је пробао са двадесетак метара, али је лако одбранио Ливаковић.

Шпанци су неколико пута били у шеснаестерцу противника, али за сада без конкретног учинка.

Хрватска за сада без шансе да запријуети.

3' Шпанија контролиша посјед - 0:0

Шпанија очекивано контролише посјед на почетку.

Хрватска се опредијелила да чека контре и не покушава да пресингом изнуди грешку противника.

Одлично се помјерају изабраници Златка Далића у уводном дијелу меча.

Почео меч

Први напад има Хрватска.

Досадашњи дуели Шпаније и Хрватске

Првенство у Њемачкој није прво у ком су Шпанија и Хрватска у истој групи. Куглице су их спојиле и 2012. године, а "црвена фурија" је била боља резултатом 2:1.

"Модри" су још два пута имали прилику да одмјере снагу са Шпанијом, уз половичан учинак из тих мечева.

Реванширали су се Шпанцима у групној фази 2016. истовјетним резултатом, да би их Шпанија избацила у осимини финала претходног турнира у Копенхагену након продужетака резултатом 5:3.

Водили су Шпанци у том дуелу 3:1 на пет минута пред крај, али су Хрвати успјели да се врате головима Мислав Оршића и Марија Пашалића и изборе додатних пола сата. Ипак, Шпанија је са два гола у продужецима окончала наде Хрвата о новом четвртфиналу.

Подсјећамо, у другом мечу групе А Швајцарска је побиједила Мађарску 3:1.

Извор: РТРС/РТС