15/06/2024 |  16:01 ⇒ 18:05 | Аутор: РТС

Швајцарска убједљива против Мађарске

На Европском првенству у фудбалу одигран је други меч првог кола Групе А између Мађарске Швајцарске у Келну. Швајцарци су славили 3:1.
Швајцарска - Мађарска - Европско првенство (Фото: EPA-EFE/PETER KLAUNZER) -
Швајцарска - Мађарска - Европско првенство (Фото: EPA-EFE/PETER KLAUNZER)

Крај меча, тријумф Швајцарске 1:3!

Екипа Мурата Јакина долази до прва три бода на Евру, чиме је на корак ближе другој фази.

90+4' гол! Емболоб за тријумф Швајцарске - 1:3

Велика грешка Мађара и поклон за Емболоа, који хладнокрвно пребацује Гулашија.

90+2' Ридер префорсирао и промашио

Феноменална контра Швајцараца и на крају ништа! Ридер је био у пуом трку од половине терена, примивши лопту на 30-ак метара од гола. Дао је превелики фор себи, обишавши Гулашија и превише. Није стекао изгледан угао за шут у празну мрежу.

90' Џака опасан, Гулаши на мјесту - 1:2

Капитен Швајцарске је одлично шутирао главом на ближној стативи послије корнера. Гулаши опет спасава Мађарску!

88' Жути картон Фиоли, па и Јакину - 1:2

Селектор Швајцарске је био незадовољан одлуком Славка Винчића.

86' Нова двострука измјена Јакина - 1:2

Мијења селектор Швајцарске Фројлера и Ндоја за Сијера и Ридера.

80' Посљедње реакције тренера у финишу - 1:2

У редовима Мађарске на терен истрчавају Адам и Дардаи, Атила Салај и Милош Керкез иду на клупу.

74' Јакин мијења играче у нападу - 1:2

Селектор Швајцарске освјежава пријетњу за гол Мађарске. Излази и Варгас, а истрчава Емболо.

69' Први жути картон у Мађарској - 1:2

Добио га је Атила Салај.

68' Измјене на обје стране - 1:2

Роси у игру уводи играча Хајдука из Сплита Ласла Клајнхајслера умјесто Адама Нађа.

На другој страни излазе на клупу стријелац првог гола Дуа и Видмер, док су на терену Амдуни и Стрегиу

66' гол! Варга се исправио за промашај! - 1:2

Два минута након великог промашаја Варга је донио Мађарима први гол на првенству.

Први добар потез капитена Собослаја на мечу - центаршут са лијеве стране, право у голманов простор, гдје се Варга искрао иза леђа чувара и лопту при паду скренуо у мрежу.

64' Промашај Варге

Најконкретнија прилика Мађарске вјероватно у читавом досадашњем току утакмице. Идеалан центаршут Салаја право на потпуно усамљеног Варгу пред Зомером. Врло изгледна позиција није крунисана поготком, већ је нападач Мађара послао лопту поред гола.

59' Фројлеру жути картон - 0:2

Прегруб старт играча Швајцарске. Вичнић је показао опомену у виду жутог картона.

54' Варгас у прилици - 0:2

Неометано лопта долази до Варгаса у "срцу" шеснаестерца. Шут десном ногом по земљи са лијеве стране, послије окрета, иде право у руке Гулашију.

Голман Мађарске је још и најистакнутији играч свог тима. Могло је да буде и убједљивије по Швајцарце да он није спасио неколико шутева.

51' Мађарска у минусу, а још увијек без конкретне иницијативе

Марко Роси нити је учинио измјене на полувремену како би покушао да изненади ривала, нити дјелује да су Мађари изашли енергичнији и мотивисанији послије разговора у свлачионици.

Бола је замијенио Ланга.

Кренуло је друго полувријеме - 0:2

Швајцарска има први напад и вођство 2:0.

Крај првог полувремена, Швајцарска води 2:0!

Поптуно реалан резултат у поређењу са виђеним на терену.

Швајцарци контролишу и одбрану и средину и напад. Ебишер је прво име меча са асистенцијом за први гол Дуе у 13. минуту, па затим поготком у 45. минуту.

Чувени словеначки стручњак Славко Винчић дијели правду на овом мечу. Његови сарадници су земљаци Томаж Кланчник и Андраж Ковачич.