23/05/2024 |  09:20 | Аутор: Независне

Давид Вуковић: Сан је играти Европу пред својим навијачима

Фудбалери Борца освојили су шампионску титулу у лиги Босне и Херцеговине за сезону 2023/24. До треће титуле у историји Бањалучани су стигли коло прије краја првенства након што су пред испуњеним трибинама Градског стадиона у спектакуларном мечу савладали екипу Игмана са 4:3.
Давид Вуковић (Фото: ФК Борац) -
Давид Вуковић (Фото: ФК Борац)

Један од главних "мотора" ове шампионске чете ратника Винка Мариновића је и млади Давид Вуковић (20). Он је за само пола године прешао пут од позајмљеног играча до стартера у бањалучком Борцу, а колико је добар на терену био показује и то што је заслужио и позив селектора репрезентације БиХ Сергеја Барбареза.

Титула са Борцем је велики успјех али посао још није готов. "Црвено-плави" се суочавају с још једним изазовом, данас их очекује их реванш утакмица финала Купа БИХ против Зрињског.

Меч се игра од 18 часова на Градском стадиону у Бањалуци, а Вуковић је за Независне осим о шанси да Борац освоји дуплу круну, причао о бх. шампионату али и позиву у репрезентацију БиХ.