23/02/2024 |  22:08 ⇒ 22:27 | Аутор: РТРС

Србија побиједила Финску на старту квалификација за Евробаскет

Кошаркаши Србије уписали су побједу у дворани "Александар Николић" против Финске резултатом 77:61 на старту квалификација за пласман на Европско првенство.
Србија - Финска (Фото: Танјуг/Владимир Шпорчић) -
Србија - Финска (Фото: Танјуг/Владимир Шпорчић)

Мучила се Србија све до половине треће дионице да сломи отпор Финаца који су упркос томе што утакмица за њих нема резултатски значај пружили одличну партију, нарочито у првом полувремену.

Након лоше двије и по четвртине, Србија је у посљедњој трећини меча показала да је квалитетнији ривал и предвођена Аврамовићем и Митровићем успјела да дође до побједе у првом мечу посљедње рунде квалификација за Евробаскет.

Најефикаснији у редовима Србије био је капитен Лука Митровић са 19 поена, пратио га је Алекса Аврамовић са 18, Филип Петрушев је имао осам поена и шест скокова.

Наредни меч пулени селектора Светислава Пешића играју већ у понедјељак у Тбилисију против Грузије од 18 часова.