22/02/2024 |  21:50 ⇒ 21:53 | Аутор: ТАНЈУГ

Милан у осмини финала Лиге Европе, Лука Јовић стријелац

Фудбалери Милана пласирали су се у осмину финала Лиге Европе иако су у гостима поражени од екипе Рена резултатом 3:2 у реванш мечу плеј-офа нокаут фазе овог европског такмичења.
Фудбалери Милана (Фото: EPA-EFE/YOAN VALAT) -
Фудбалери Милана (Фото: EPA-EFE/YOAN VALAT)

Милан је изборио пласман у осмину финала ЛЕ, пошто је прије недјељу дана на свом терену побиједио резултатом 3:0.

Фудбалери Рена повели су 1:0 у 11. минуту меча поготком Бенжамена Бурижоа.

Милан је до изједначења стигао у 22. минуту голом српског репрезентативца Луке Јовића.

Домаћи су повели 2:1 у 54. минуту из пенала, а у стријелце се уписао Бурижо.

На 2:2 је изједначио Рафаел Леао у 58. минуту.

Јовић је у 66. минуту играо руком у свом шеснаестерцу, а послије интервенције из ВАР собе досуђен је нови пенал за Рен.

Бурижо је два минута касније поново погодио из пенала за 3:2. До краја утакмице није било промене резултата.

Јовић је одиграо цијели меч за Милан.

Тулуз и Бенфика одиграли су у Француској без голова, али је клуб из Лисабона изборио пласман у осмину финала ЛЕ, пошто је у првом мечу славио са 2:1.

Жријеб осмине финала Лиге Европе биће одржан сутра од 12 часова у Ниону.