17/02/2024 |  18:14 | Аутор: ТАНЈУГ

Фудбалери Партизана убједљиво побиједили ИМТ

Фудбалери Партизана побиједили су ИМТ резултатом 5:2 и тако задржали прво мјесто на табели Суперлиге Србије послије 21. кола.
Фудбалeри Партизана (фото: TANJUG/ NEBOJŠA RAUS/ bg) -
Фудбалeри Партизана (фото: TANJUG/ NEBOJŠA RAUS/ bg)

Партизан је повео у 24. минуту, Ксандер Северина је послије солопродора постигао гол искоса са десетак метара. У 30. минуту због повреде мишића ван игре је морао најбољи стријелац Партизана Матеус Салдања.

У 45+1. минуту послије корнера Александра Филиповића на 2:0 је повисио дебитант у "црно-бијелом" дресу Бојан Ковачевић, послао је лопту у гол ударцем ногом из петерца.

У 49. минуту капитен Партизана Светозар Марковић је послије ударца Владимира Радочаја скренуо лопту у сопствену мрежу.

Партизан је повећао на 3:1 голом Гајаса Захида у 67. минуту, који је лоше извео пенал, али је натрчао на одбијену лопту и смјестио је у мрежу.

У 77. минуту Радочај је морао ван игре због друге јавне опомене, па су гости меч окончали са десеторицом, али су и са играчем мање смањили на 2:3 голом Милоша Луковића са пенала у 81. минуту.

У финишу меча још два дебитанта у редовима Партизана су головима поставиле коначан резултат. Денил Кастиљо је био стријелац у 86. минуту, а Јунг-Јун Гох у 90.

Партизан је задржао прво мјесто са 53 бода, једним више од другопласиране Црвене звезде, док је ИМТ 12. са 21 бодом.

У наредном колу Партизан гостује посљедњепласираном Раднику, док ће ИМТ дочекати нишки Раднички.