17/02/2024 |  15:11 ⇒ 17:38 | Аутор: sputniknews.com

Делфини поразом завршили Свјетско првенство

Српски ватерполисти завршили су Свјетско првенство у Дохи као шести послије пораза од Грчке резултатом 15:11.
Ватерполо репрезентација Србије (Фото: EPA-EFE/Tibor Illyes, илустрација) -
Ватерполо репрезентација Србије (Фото: EPA-EFE/Tibor Illyes, илустрација)

Добро су стартовали Делфини, повели су голом Петра Јакшића, али одговор је убрзо стигао и већ послије шест минута игре Грци су дошли до преокрета, односно два гола предности.

Српски ватерполисти нису имали одговор у одбрани, било је много пропуста, али није била добро ни у нападу гдје су се шансе редом пропуштале. Са три гола заостатка Србија је завршила прву дионицу.

Није добро почела ни друга, одмах су Грци постигли и шест гол на мечу, али на срећу Немања Убовић је брзо вратио разлику на три гола.

Тек пред крај друге дионице стао је шут Грцима, али разлика је остала иста јер Делфини поново нису користили прилику да казне грешке противника.

Искуство Душана Мандића сјајно се видјело у завршници треће дионице односно у посљедњој секунди када је постигао гол и смањио разлику на само један гол.

Прошло је два и по минута без гола на обје стране, али поново Делфини нису искористили пад концентрације у грчком тиму који је брзо успио да дође поново до три гола предности.

На крају Србија се више није будила, а Грци су без проблема обезбиједили пето мјесто.

Најбољи стријелац меча био је Радомир Драшовић са три постигнута гола.