16/02/2024 |  18:59 ⇒ 19:00 | Аутор: ТАНЈУГ

Кошаркаши Црвене звезде у финалу Купа "Радивоја Кораћа"

Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у финале Купа "Радивоја Кораћа" у Нишу, пошто су данас побиједили екипу Чачка 94 резултатом 87:52 у мечу полуфинала.
Чачак 94 - Црвена звезда (Фото:TANJUG/ DIMITRIJE NIKOLIĆ/bs) -
Чачак 94 - Црвена звезда (Фото:TANJUG/ DIMITRIJE NIKOLIĆ/bs)

Кошаркаши Чачка 94 су боље отворили утакмицу и успоставили темпо игре.

Успјели су да дођу до предности од четири поена али је Теодосић поенима и асистенцијама донио свом тиму изједначење пред крај четвртине.

У другој дионици Црвена звезда је заиграла разноврсније у нападу, углавном преко Теодосића и Дос Сантоса.

На другој страни се Чачак 94 мучио у реализацији својих напада, због чега је предност "црвено-бијелих" нарасла на 12 поена.

У трећој четвртини кошаркаши Црвене звезде су наставили гдје су стали на крају првог полувремена.

Напад Чачка 94 је потпуно стао, "црвено-бели" су играли одбрану агресивније из минута у минут.

Предност је притом само расла током посљедње дионице, док је на крају износила 35 поена.

У финалу националног купа Црвена звезда ће играти са бољим из дуела Партизана и Војводине, који своје полуфнале играју вечерас од 21 час.