07/12/2023 |  18:16 | Аутор: Б92

Рукометашице Србије поражене од Пољске; Без шанси за четвртфинале СП

Рукометашице Србије поражене су од Пољске резултатом 22:21 (10:13) у првом колу друге фазе Свјетског првенства.
Рукометашице Србије и Пољске (Фото: EPA-EFE/Bo Amstrup DENMARK OUT) -
Рукометашице Србије и Пољске (Фото: EPA-EFE/Bo Amstrup DENMARK OUT)

Српска репрезентација је тако остала без шанси за пласман у четвртфинале планетарног шампионата.

Србије је водила 45 минута на овом сусрету, али су Пољакиње у финишу стигле до преокрета и минималног тријумфа, којим су остале у игри за пласман међу најбољих осам.

Србији предстоје још мечеви са Њемачком (субота, 18.00) и Јапаном (понедјељак, 15.30).

Најефикаснија у редовима Србије била је Сања Радосављевић са шест голова, пет је додала Марија Лаништанин, док је Емилија Лазић постигла четири гола.

Код Пољске су се истакле Каролина Кочанијак са шест, односно Моника Кобилска и Магда Балзам са по четири поготка.

Изабранице Уроша Брегара нису могле боље да почну овај сусрет, који су отворили серијом 4:0.

Константно су током првог полувремена имале предност, у више наврата +4, да би на паузу отишле са резултатом 13:10.

Апсолутна предводница тима била је Сања Радосављевић, која је у првих 30 минута постигла пет голова из исто толико покушаја.

Пољакиње су мање-више добро трчале контранападе, на моменте су их "гурале" и алжирске судије, а своје голове углавном су постизали преко бековских позиција.

Пришле су на -2 у финишу првог дијела, али је Бојичић погодила и тако одбила налет ривала пред мали предах.

Јаке одбране или можда прије неорганизовани напади са обје стране за посљедицу су имале само један гол у првих десет минута наставка.

Кочанијак је једина затресла мрежу, да би Србија тек послије 11 минута преко Лаништанин стигла до поготка.

Селектор Пољске је затражио тајм-аут, који је уродио плодом, тако да је његов тим направио серију 5:2 и тако на 15 минута прије краја стигао до изједначења.

Играло се гол за гол, да би на пет минута до краја Јововић добила искључење, што је можда био и кључан детаљ утакмице.

Пољска је први пут на мечу стигла до +2, Јањушевић је смањила из седмерца, али то је била посљедња ситуација у којој је виђен гол на овом мечу, 22:21.