07/12/2023 |  07:13 ⇒ 11:06 | Аутор: РТС

Јокић уписао нови трипл-дабл, шампиони поражени од Клиперса

Упркос новом трипл-дабл учинку Николе Јокића, Денвер је изгубио у Лос Анђелесу од Клиперса 111:102.
Никола Јокић (Фото: EPA-EFE/BOB PEARSON SHUTTERSTOCK OUT) -
Никола Јокић (Фото: EPA-EFE/BOB PEARSON SHUTTERSTOCK OUT)

Никола Јокић одиграо је једну од лошијих утакмица ове сезоне, нарочито ако се узме у обзир шут из игре, али је српски центар уписао нови трипл-дабл у сезони - 22 поена, 15 скокова и 10 асистенција.

Ипак, Денвер је поново поражен на гостовању, овога пута у Лос Анђелесу, гдје су Клиперси однели тријумф 111:102.

У утакмици пуној преокрета, домаћи играчу одиграли су боље када је то било најважније - у посљедњој четвртини, па су нанијели шампионима осми пораз ове сезоне.

Денвер је, за разлику од неких претходних мечева, био комплетан у Стејплс центру, али је Јокић имао некарактеристично лоше шутерско вече - 9/32 из игре, тројке 2/7.

Гости су одлично отворили меч, добили прву дионицу 36:21, али су се Клиперси разгоропадили у другој и убацили чак 40 поена за вођство на полувремену 61:57.

Нагетсима је припао трећи период игре, па су поново имали вођство на уласку у посљедњих 12 минута, али су Пол Џорџ и Џејмс Харден вукли свој тим до нове побједе.

Џорџ је убацио 25 поена, Харден је уз 20 имао и 11 асистенција, Ленард и Пауел додали су по 17.

Најефикаснији у Нагетсима био је Џамал Мари са 23 поена, Портер је додао 18, а Џексон 14.