01/12/2023 |  22:19 ⇒ 22:24 | Аутор: ТАНЈУГ

Кошаркаши Црвене звезде побиједили Ефес у Евролиги (ВИДЕО)

Кошаркаши Црвене звезде побиједили су вечерас у београду Ефес резултатом 97:83 у мечу 11. кола Евролиге.
Црвена звезда (Фото: Танјуг/Владимир Шпорчић) -
Црвена звезда (Фото: Танјуг/Владимир Шпорчић)

Звезда сад има скор 4-7, а Ефес 5-6.

Послије изједначене прве четвртине, у другој је Ефес успио да се одлепи и у једном тренутку стигне до плус девет (49:40).

У трећој дионици Звезда је на крилима огромне подршке са трибина и расположених Немање Недовића и Луке Митровића успјела да направи потпуни преокрет и чак поведе седам разлике (70:63).

Звезда је имала плус осам (78:70) на 7.43 прије краја, а меч је дефинитивно ријешен кад је домаћин повео 84:75 на мање од пет минута прије краја.

Домаће је ка побједи предводио Недовић са 23 поена, Митровић је дао 19, Јаго Матеус 15, а Џоел Боломбој 13. Код Ефеса су најефикаснији били Шејн Ларкин са 21 и Вил Клајбурн са 17 поена, Родриг Бобуа је дао 13, а Мајк Даум 10.

Сљедеће недјеље је на програму дупло коло, а Звезда у сриједу гостује Валенсији, а у петак Басконији.