26/11/2023 |  07:43 ⇒ 08:26 | Аутор: РТС

Богдановић ефикасан и у побједи Атланте над Вашингтоном (ВИДЕО)

Кошаркаши Атланта Хокса побиједили су у гостима Вашингтон Визардсе 136:108. Капитен репрезентације Србије Богдан Богдановић пружио је још једну добру партију.
Богдан Богдановић (Фото: EPA/CJ GUNTHER SHUTTERSTOCK OUT) -
Богдан Богдановић (Фото: EPA/CJ GUNTHER SHUTTERSTOCK OUT)

Атланта је на гостовању у престоници лако побиједила домаћу екипу којом је уписала другу побједу у низу.

Тим Квина Снајдера добро је отворио утакмицу. Након прве дионице која је припала гостима са 34:30. Атланта је заиграла боље и повела са 12 поена предности до краја полувремена.

Највећу разлику "јастребови" су направили у трећој четвртини када су захваљујући доста бољим процентима реализације шута из игре дошли до скоро 30 поена предности пред почетак посљедњег периода.

Снајдер је у посљедњој четвртини усљед велике предности екипе искористио прилику да да свим играчима из ростера шансу да се нађу на паркету.

Најефикаснији у побједничкој екипи био је Тре Јанг са 26 поена и 10 асистенција, Деандре Хантер допринио је са 20.

Богдан Богдановић је поново био један од најекономичнијих играча Хокса са великим бројем поена.

Капитен репрезентације Србије је за 20 минута на паркету постигао 15 поена уз три скока и шест од девет погођених шутева из игре.

Бек Атланте од старта сезоне у просјеку биљежи 15,4 поена чиме је узнапредовао у односу на претходне двије сезоне у којима је у истом узорку утакмица имао 14,3 односно 13, 6 поена по мечу.