Андрићев институт на 66. Међународном београдском сајму књига
- У средишту пажње наћи ће се богат опус публикација који укључује зборнике радова са научних конференција, часописе, као и велики број монографија, како научних, тако и научнопопуларних - истакли су из овог института.
Посебан сегмент програма предвиђен је за сриједу, 25. октобар, у 13.00 часова, када ће у сали "Борислав Пекић" на Београдском сајму књига о квалитету и значају издања Андрићевог института говорити директор Андрићевог института Емир Кустурица и руководиоци одјељења Мирослав Перишић, Мило Ломпар, Милош Ковачевић и Слободан Антонић.
У Андрићевом институту су навели да је овогодишњи сајамски наступ Андрићевог института обогаћен премијерним представљањем низа нових издања, међу којима се истичу "Расправа о умијећу живљења намијењена младим покољењима" аутора Раула Венегема, као и "Књижевност између политике и културе: Бранимир Шћепановић и Данило Киш" аутора Весне Тријић.
Међу новим издањима су "Таоци на неодређено време: Балада о звери" аутора Зорана Арсовића, двотомно дјело историчара Олега Ајрапетова "Спољна политика Руске империје /1801–1914/", те "Дипломатски списи Милана Ракића" аутора Миладина Милошевића.
Институт је припремио и издања "Лингвостилистички огледи" аутора Тање Русимовић, "Стил српске прозе и драме" аутора Нине Ћеклић, "Двострука негација у српском језику" аутора Јелене Петковић и "Успон и пад Вукове ћирилице од Кримског рата до Кримског рата" аутора Синише Стефановића.
Биће представљен и зборник са научног скупа "Крај новог светског поретка /1989–2022/ Србија и Република Српска у светскоисторијским променама", два зборника са научних скупова Одјељења за српски језик "Мајка у српском језику, књижевности и култури" и "Актуелна питања морфосинтаксе српскога језика", као и 50. број "Историјских свезака".
На сајму ће се наћи "Библиографија издања Андрићевог института /2013–2022/" аутора Гордане Станчић.