01/10/2023 |  19:17 | Аутор: Агенције

Партизан на врху Суперлиге

Фудбалери Партизана остварили су побједу у Крушевцу против Напретка резултатом 2:0 (1:0) у утакмици 10. кола Моцартбет Суперлиге Србије.
ФК Партизан - Фото: РТРС
ФК ПартизанФото: РТРС

Црно-бијели су наставили низ побједа и повећали га на седам.

Први пут од почетка 2022. године су се осамили на челу табеле српског шампионата.

Сада изабраници Игора Дуљаја имају два бода више од ТСЦ-а и чак четири више у односу на највећег ривала, Црвену звезду.

То је позиција коју је мало ко прогнозирао прије почетка сезоне.

Партизан је Под Багдалом дјеловао најсигурније од почетка сезоне у сваком сегменту игре.

Одбрана је била изузетно сигурна и држала играче Напретка далеко од свог гола, док су Френк Кануте и Кристијан Белић на средини терена потпуно контролисали темпо.

Крилни играчи, Квинси Мениг и Алдо Калулу, често су правили пометњу у игри један на један, а врло запажену партију имао је и Бибарс Натхо.

Напредак није узвраћао, а "парни ваљак" никада није био сигурнији у Крушевцу, у посљедњих десетак година.

Белић је у другом минуту надокнаде центрирао на петерац са десне стране, а Калулу одатле потпуно сам затресао мрежу.

Једини прави шут Напретка ка голу упутио је Милан Бојовић у 68. минуту, али је Александар Јовановић то одбранио.

Алдо Калулу је у 74. минуту промашио нови зицер, али је минут касније постало јасно да то неће коштати црно-бијеле.

Резервиста Гајас Захид је послао центаршут на петерац, а тамо је лоше реаговао десни бек Напретка Стефан Јовановић и затресао је сопствену мрежу.

Након тога је све било ријешено и више се ништа значајније није догодило. Отпор Напретка је био сломљен, а Партизан је рутински привео меч крају.