ЕУ: Подгорици потребна стабилна и функционална Влада
- Важно је да све политичке снаге одговорно раде на унапређењу консензуса у овом погледу, јер је драгоцјено вријеме већ изгубљено ове године - поручила је Писонеро Хернандез.
Она је рекла да је сада на црногорским институцијама да предузму наредне кораке у складу са Уставом и законским оквиром, те да није на ЕУ да утиче на овај процес, преноси Радио-телевизија Црне Горе.
- Упознати смо са одлуком Скупштине која је резултирала усвајањем приједлога за изгласавање неповјерења Влади. Сада је на црногорским институцијама да предузму наредне кораке у складу са Уставом и законским оквиром. Није на ЕУ да одлучује или да утиче на овај процес - рекла је Писонеро Хернандез.
Скупштина Црне Горе изгласала је у ноћи са петка на суботу неповјерење мањинској Влади на челу са премијером Дританом Абазовићем.
За смјену мањинске Владе гласало је 50 присутних посланика Демократске партије социјалиста /ДПС/, Демократске Црне Горе, Либералне партије, Социјалдемократске партије /СДП/, Социјалдемократа, Праве и Уједињене Црне Горе.
Предсједник Скупштине Црне Горе Данијела Ђуровић једина је била против, док гласању нису присуствовали посланици Демократског фронта, Социјалистичке народне партије и коалиције "Црно на бијело", као и посланик Демоса Миодраг Лекић.
Иницијативу за гласање о неповјерењу Влади раније је поднијело 36 посланика ДПС-а, СДП-а, Социјалдемократа, Либералне партије и Демократске уније Албанаца.