21/04/2021 |  21:20 ⇒ 21:22 | Аутор: СРНА

Семберац одвео Партизан у финале Купа

Партизан је у Новом Саду за гол био бољи од Војводине - 1:0 и пласирао се у финале Купа Србије, гдје ће играти против вјечитог ривала Црвене звезде.

На овај начин се Партизан реванширао Новосађанима за пораз у финалу Купа прошле сезоне у Нишу, а једини погодак постигао је Бијељинац Светозар Марковић већ у 11. минуту утакмице, послије слободног ударца који је извео Милош Јојић.

Није ово била претјерано лијепа утакмица, вјероватно због великог значаја и улога који је носила са собом, а то је финале.

Партизан је био бољи у првих 45 минута, док је Војводина више нападала у другом полувремену, али није било много прилика, црно-бијели као да су се трудили да сачувају тих минималних 1:0 до којих су дошли и на крају су успјели у томе.

Фудбалери српског вицешампиона одавно су испали из трке за титулом првака, па ће тако имати прилику да Црвену звезду спријече да освоји такозвану дуплу круну, односно да освоји и првенство и Куп.