11/04/2021 |  20:55 ⇒ 21:12 | Аутор: РТРС

Борац надиграо Олимпик (ФОТО)

Фудбалери Борца савладали су на Градском стадиону у Бањалуци, сарајевски Олимпик (3:0) у мечу 25. кола М:тел Премијер лиге БиХ.
ФК Борац - Фото: РТРС
ФК БорацФото: РТРС

Овим тријумфом Борац је поново дошао на другу позицију са 48 бодова, док је Олимпик остао претпосљедњи са 20 бодова.

Бањалучани су били бољи током свих 90 минута, и да су нападачи били мало расположенији, резултат би био много убједљивији у корист Борца, који је ипак, остварио зацртано, побједу, која носи три бода.

Стријелци за Борац били су Ђорђе Ћосић у 26. минуту када је погодио главом послије корнера Закарића. У 49. минуту сјајно је погодио Дејан Мелег јаким ударцем са врха шеснаестерца, а минут раније Механовић је погодио стативу. Коначан резлтат поставио је Дејан Узелац у судијској надокнади.

ФК Борац

Нешто раније, фудбалери Крупе направили су изненађење на "Пецари" пошто су одиграли са Широким Бријегом (2:2). Коло затварају сутра у Мостару дуелом Вележ и Сарајево.

Борац наредног викенда гостује баш Сарајеву у дуелу двије првопласиране екипе, у мећу у којем би се могла и дефинитивно обезбједити Европа, што и јесте био крајњи циљ "црвено-плавих" за ову сезону.