08/04/2021 |  20:34 ⇒ 20:37 | Аутор: СРНА

Будућност савладала Цедевиту у дербију (ВИДЕО)

У заосталом мечу 18. кола регионалне кошаркашке лиге Будућност је у Подгорици савладала Цедевита Олимпију са 89:75 и направила још један корак ближе освајању првог мјеста пред плеј-оф.
Будућност савладала Цедевиту (@ABA_League) - Фото: Тwitter
Будућност савладала Цедевиту (@ABA_League)Фото: Тwitter

Подгоричани су добили прву четвртину са 28:23, да би Љубљанчани узвратили у другој са 25:15. Истим резултатом Будућност добија трећу четвртину, па се у посљедњих десет минута ушло са плус пет за црногорски тим.

Утакмица је у тих задњих десет минута дефинитивно преломљена, јер их је Будућност добила са 21:12 и сада дефинитивно истакла кандидатуру за освајање првог мјеста пред почетак плеј-офа.

Кључни тренутак меча се догодио пред крај треће четвртине, када је словеначки тим пришао на само три поена заостатка, а онда је Џастин Кобс започео серију Будућности од 18:2 у наредних осам минута и ту је меч дефинитивно преломљен.

Будућност сада има 19 побједа, три више од Цедевита Олимпије, али и два пораза мање.

Кобс је био играч утакмице са 24 поена, пет асистенција и два скока, а уз њега је био Мелвин Еџим са 17, Данило Николић са 14 и Никола Ивановић са 11 поена.

У редовима Цедевита Олимпије најефикаснији је био уједно и на утакмици Јака Блажич са 26 поена, док су далеко иза остали Лука Рупник са 11 и Кендрик Пери са десет поена.

Табела: Игокеа 19-4, Будућност 19-3, Морнар 17-6, Црвена звезда 18-3, Мега Сокербет 14-10, Цедевита Олимпија 16-5, Партизан 11-13, ФМП Железник 9-15, Борац 7-17, Сплит и Задар 8-15, Крка и Цибона 7-15 и Приморска 0-24.