18/01/2021 |  21:10 ⇒ 21:11 | Аутор: Б92

Звезда скинула круну "краљу" усред Мадрида

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Реал Мадрид у одложеном мечу 19. кола Евролиге – 79:77.
Реал Мадрид - Црвена звезда - Фото: Тwitter
Реал Мадрид - Црвена звездаФото: Тwitter

Ово је седма побједа Звезде у Евролиги. Реал је доживио седми пораз.

Звезда је добро отворила меч. Посебно је добар био Огњен Кузмић на старту, имајући у виду да игра против најбољег дефанзивца у Европи међу центрима, Волтера Едија Тавареса.

Постигао је четири поена из офанзивног скока и донео Звезди +5, а онда се упалио Кори Волден, који је за шест минута на паркету убацио 10 поена. Погодио је две тројке и Звезда је имала највећих +7.

Пред крај прве четвртине Реал се вратио и успео да изједначи, а Звезда је преко Колома дошла до два поена предности послије првих 10 минута.

Реал је преокренуо у другој четвртини и имао четири поена вишка, али је поново сјајно заиграла Звезда, посебно у одбрани.

Добрић је крао лопте и ударао блокаде, а поново Волден везује шест поена и Звезда долази до +5.

Одржали су ту предност до краја првог полувремена и послије првих 20 минута водили у Мадриду.

везда тројком Рита на старту треће четвртине долази до +7.

Било је неколико грешака у нападу, али играла је Звезда одличну одбрану, посебно на Таваресу и Лапровитоли, који се испромашивао на шуту за три поена.

Пред крај треће четвртине, црвено-бијели играли су преко О'Брајанта и то је био добар избор. Поентирао је и ишао на линију пенала, пошто Томпкинс није успио да га сачува у три везана напада.

На крају треће четвртине Добрић погађа тројку, па је фаулиран на шуту, а и Пабло Ласо је добио техничку.

Колом реализује једно, Добрић два бацања и Звезда улази са +8 у посљедњу четвртину.

Реал није дао кош скоро четири минута у посљедњој четвртини и Звезда је отишла на +12.

Реал је успио да се врати у игру после двоцифрене предности и настала је драма у последњем минуту.

Лазић фаулира Рудија Фернандеса на скоку и судије су досудиле неспортски фаул.

Фернандес је морао да напусти игру јер је био теже повријеђен, па је Томпкинс ушао и погодио оба бацања, а Реал је имао лопту са стране.

Џејси Керол је промашио тројку, а Волден са два бацања на 44 секунде до краја доноси +5 Звезди.

Керол са два бацања смањује на 75:78, па Звезда губи лопту и на шест секунди до краја Волден фаулира Лапровитолу, који погађа оба бацања за 77:78.

Колом је фаулиран на пет секунди до краја и промашио је једно и погодио једно бацање за 77:79.

Реалу је остало пет секунди за посљедњи напад за победу или продужетак.