13/01/2021 |  18:53 ⇒ 18:53 | Аутор: Б92

Убједљив тријумф Србије над Грчком

Рукометаши Србије савладали су Грчку у Зрењанину резултатом 31:21 у квалификацијама за Европско првенство.

Изабраници Тонија Ђероне су оправдали улогу фаворита и тако освојили нова два бода у походу на ЕУРО.

"Орлови" су, такође, показали да три од максимална четири бода против Француске прије неколико дана нису била случајност.

Био је ово трећи дуел за репрезентативце Србије у посљедњих осам дана, а ни овога пута на терену није било неколико стандардних играча.

Најбољи у нашој селекцији био је Богдан Радивојевић са осам голова.

По пет су постигли Мијајло Марсенић и Лазар Кукић, док је четири додао Вукашин Воркапић.

Код Грчке се истакао Христодулос Милонас са шест голова.

Наша селекција је мање-вше током читавог првог полувремена имала три до пет голова предности.

На самом старту играло се гол за гол, да би средином првог дијела Србија успјела да се одлијепи.

Највећу предност коју је имала била је 13:8, међутим, правовремена реакција грчког селектора и тајм-аут су уродили плодом.

Гости су направили мини-серију, којом су поново пришли нашим репрезентативцима. Најбољи у тим тренуцима био је Христодулос Милонас.

Србија је у финишу поново додала гас, имала шансу да врати +5 пред паузу, али, ипак, гости успевају да се одбране, а онда и у последњим моментима смање на 15:12.

Тони Ђерона је очигледно на паузи раздрмао своје пулене, који су на сјајан начин ушли у друго полувријеме.

Направили су серију од 4:0, а Грчка је свој први гол у наставку постигла тек послије шест минута и то из седмерца.

У 42. минуту је Грчка добила прво искључење, да би Србија највећу предност стекла у 48, када је имала +9, да би до краја успјела разлику да попну на двије цифре.

Драме у финишу није било, а Србија је рутински стигла до друге побједе у овим квалификацијама.