14/08/2020 |  07:52 | Аутор: Б92

Српски двојац сјајан у опроштају Сакрамента

Кошаркаши Сакраменто Кингса побиједили су Лос Анђелес Лејкерсе 136:122 у посљедњем мечу лигашког дијела сезоне.
Богдан Богдановић (фото:AP/ Kevin C. Cox -
Богдан Богдановић (фото:AP/ Kevin C. Cox

Кингси нису успјели да обезбиједе пласман у плеј-оф и за неколико сати ће напустити "Дизни свет" у Орланду, те им је ово била опроштајна утакмица.

Српски кошаркаши Богдан Богдановић и Немања Бјелица одиграли су сјајне утакмице.

Бивши кошаркаш Партизана постигао је 27 поена, а уз то је имао шест скокова и девет асистенција, док је некадашњи "црвено-бијели" убацио 15 уз 13 асистенција и 8 скокова.

Код Лејкерса нису играли Ентони Дејвис и Кајл Кузма, док је Џејмс играо само у првом полувремену у којем је убацио 17 поена.

Утакмица је отворена у брзом ритму, а посебно расположен био је Богдановић.

Српски кошаркаш за шест минута постигао је 12 поена, међутим Волтон га је извео из игре и вратио тек средином друге четвртине.

Лејкерси су искористили то што су Кингси лоше одиграли у завршници прве дионице и добили су је резултатом 40:30.

Сакраменто је много боље заиграо у другој четвртини.

Разиграо се Бјелица, као и Бади Хилд и екипа Лука Волтона брзо је окренула резултат.