Два великана у четвртфиналу Лиге Европе!

Фудбалери Манчестер јунајтеда и Интера пласирали су се у четвртфинале Лиге Европе.
Лига Европе (фото: UEFA) -
Лига Европе (фото: UEFA)

"Црвени ђаволи" су на свом терену у реваншу савладали ЛАСК са 2:1 и тако потврдили убједљив тријумф из Линца од прије више од пет мјесеци (5:0). У четвртфиналу играће против Копенхагена.

"Неразури" су побиједили Хетафе на неутралном терену у Гелзенкирхену са 2:0. На фајнал-ејту играће против бољег из дуела у којем се састају Леверкузен и Глазгов Ренџерс.

Оле Гунар Солскјер је због великог капитала из првог меча ријешио да промјеша карте, што је битно утицали на резултат реванш утакмице.

Пружио је шансу играчима који нису играли много у посљедње вријеме, а међу онима који су остали на клупи био је и Немања Матић.

ЛАСК је све то искористио и у првом полувремену у неколико наврата озбиљно запријетио. Најближи су голу били у 10. минуту.

Прво је Андрес Андраде главом погодио пречку, да би Филип Вајзингер убрзо шутиирао мало поред гола.

Прву велику шансу Јунајтед је имао у 50. минуту тек, када је Одион Игало пропустио колосалну шансу.

Казна је стигла у 55. када је Вајзингер са двадесетак метара лијепо погодио мрежу Ромера.

Ипак, није много требало домаћима да узврате. Мата је проиграо Лингарда, а овај рутински у 57. минуту изједначио резултат.

До потпуног преокрета Јунајтед је стигао у завршници, када је Ентони Марсијал искористио добро додавање Хуана Мате за коначних 2:1.

Много важнији дуел играо се у Гелзенкирхену, гдје су се састали Интер и Хетафе.

Неразури су ушли у меч као фаворити због добре форме, али на почетку сусрета то нису оправдали.

Хетафе је у више наврата озбиљно пријетио, а шансу је пропустио и српски везњак Немања Максимовић.

Интер се убрзо пробудио и преко Лаутара Мартинеса имао двије добре шансе.

Први гол стигао је 33. минуту, када је Лукаку искористио добро додавање Бастонија, ослободио се Ећеите, а затим погодио даљи угао голмана Сорије.

Највећу шансу да се врате у меч играчи Хетафеа пропустили су у 76. минуту. Тачније, Хорхе Молина, који је промашио једанаестерац.

Тачку на меч ставио је резервиста Кристијан Ериксен у 83. минуту, након грешке дефанзиваца Хетафеа – 2:0.