01/08/2020 |  22:26 | Аутор: Б92

Арсенал преко Челсија до трофеја ФА купа и Европе

Фудбалери Арсенала освојили су енглески ФА куп, пошто су у финалу савладали Челси са 2:1 на Вемблију.

Изабраници Микела Артете су до трофеја стигли послије преокрета и голова Пјера Емерика Обамејанга.

Важан детаљ био је и црвени картон за Матеа Ковачића у 73. минуту.

"Плавци" су боље отворили утакмицу и повели већ у 5. минуту, када је након додавања Оливијеа Жируа гол постигао Кристијан Пулишић.

Ипак, Арсенал до поравнања стиже само двадесетак минута касније.

Цесар Аспиликуета је начинио прекршај у свом казненом простору, а након интервенције ВАР-а, судија Ентони Тејлор је показао на бијелу тачку.

Одговорност је преузео Обамејанг и тако изједначио резултат.

Овај резултат је био на снази све до 67. минута, када је главни актер поново био Габонац.

Он је веома лако избацио Зуму, да би потом пребацио Кабаљера и тако донио предност својој екипи.

Пет минута касније Ковачић је "поцрвенио", утакмица је била надокнађена више од 10 минута, али промјене више није било.

Арсенал је нови освајач ФА купа и наредне године ће играти Лигу Европе.