Апел Србима, Бошњацима, родитељима и ученицима у Сребреници на смиривање тензија
- Ово треба на неки начин да се "спусти на земљу". Не би требало даље од тога дизати тензије и да се прави прича која би, не дај Боже, могла отићи у неком другом, нежељеном правцу - рекао је Вишковић новинарима у Бањалуци.
Вишковић је рекао да је случај потребно рјешавати у договору надлежних институција школе, додајући да су та дјеца већ на неки начин и укорена.
Вишковић је рекао да је од ресорног министарства добио информацију да су се у припреми светосавског славља, дјеца у Сребреници, када су у једном моменту остала без надзора наставника, сликала и самоиницијативно направила фотографију, коју су објавила на друштвеним мрежама.
- Сматрам да ови млади људи када су то направили и послали на друштвене мреже нису били ни свјесни како ће то неко протумачити. Они су били обучени у народне ношње да би учествовали у тој приредби. У некоме се појавила идеја да се сликају и они мисле да су они некакви четници - рекао је Вишковић.
Фотографија групе српских ученика из Сребренице обучених у традиционалне српске народне ношње са уздигнута три прста, у чијој позадини је српска тробојка и натпис "браћа четници" објављена је на друштвеној мрежи Инстаграм на профилу једног од ученика основне школе у Сребреници.