24/01/2020 |  07:39 ⇒ 09:02 | Аутор: Б92

Лајовић поражен од Шварцмана

Душан Лајовић, српски тенисер, испао је са Аустралијан опена после пораза у трећем колу.

Од Лајовића је бољи био Аргентинац Дијего Шварцман са 6:2, 6:3, 7:6(7) после два часа и 15 минута игре.

Лајовић није успио да пренесе сјајну игру са АТП купа и прва два кола и у овај меч, па је претрпио пораз од изузетно мотивисаног ривала.

Први сет је почео веома мирно, а први је до прилике дошао Лајовић. Није је пропустио, Шварцман је повео са 3:2, а онда се све "распало" у игри српског тенисера.

Шварцман је освојио четири гема у низу, а онда почетком другог сета направио нови брејк и повео са 4:1.

Лајовић је успио да се врати и смањи на 4:3, али је услиједио нови велики пад у његовој игри, па је Аргентинац то искористио, освојио осам поена заредом и повео са 2-0.

Тренутно 14. тенисер планете отворио је трећи сет брејком, али га је Душан моментално вратио, што је био и сценарио у наредна два гема.

Лајовић је успио да дође чак и до предности од 4:2, али ју је експресно испустио, па се мање-више лако дошло до тај-брејка.

У том делу игре Лајовић је имао огромну шансу, пошто је дошао до две везане сет лопте при резултату 6:4.

Код прве није имао шансе, а код друге га је оштетио линијски судија који је досудио аут код његовог сервис винера.

Поен се (можда оправдано, можда неоправдано) поновио, Душан га је изгубио, дошао до нове сет лопте, али ни њу није искористио, па је Шварцман све то казнио и дошао до побједе.

Дијегов противник у осмини финала Аустралијан опена биће Новак Ђоковић, уколико савлада Јапанца Јошихита Нишиоку.