19/01/2020 |  19:04 | Аутор: Мондо

Игокеа славила у Задру

Изабраници Драгана Бајића остварили су четврти узастопни тријумф у АБА лиги, пошто су као гости савладали Задар 81:88.
Задар - Игокеа (фото: Задар / Звонко Куцелин) -
Задар - Игокеа (фото: Задар / Звонко Куцелин)

По четвртинама је било: 22:15, 19:22, 23:20, 17:31

Послије Морнара, Цедевите Олимпије и ФМП-а, пред изабраницима Драгана Бајића оружје су положили и кошаркаши Задра у утакмици 16. кола регионалног такмичења.

Задар је имао 15 разлике у првом полувремену, али је упорна Игокеа успјела да постепено истопи предност и стигне до преокрета и вођства, да би у финишу трећег периода Задрани направили серију од 8:0 и закуцавањем Ахмеда стигли до "плус седам" пред одлучујућих 10 минута.

"Игоси" су узвратили почетком четврте четвртине и мини-серијом 5:0 се вратили у игру, и до посљедњих неколико минута до краја, екипе су се смјењивале у вођству, да би на 2.5 минута до краја, гости успјели да стекну четири разлике (75:79).

Поенима са слободних бацања Далибора Илића, у посљедњи минут се ушло са предношћу од шест погодака за Игокеу, које су задржали до самог финиша, а побједу је "овјерио" Милан Вулић из пенала на 10 секунди до краја.

Код Игокее најбољи актери били су Ђорђе Гагић са 23 коша, Далибор Илић се у побједу уградио са 18 погодака, док је Кинан Еванс укњижио 11 поена и Милан Вулић са погорком мање.

У хрватском тиму најефикаснији је био Домагој Вуковић са 18 поена, Брајан Ален је убацио 17, док су двоцифрени учинак још забиљежили Иве Иванов (14) и Мартин Јунаковић (12).