"Српске жртве нису добиле правду, остаје горчина због Крајине"
- Затварањем Хашког суда ту чињеницу нико неће моћи да измијени и то ће остати мрља у његовом раду - рекао је Босић новинарима у Сарајеву. Он је навео да је став огромне већине Срба да је Хашки трибунал институција која није послужила помирењу у БиХ.
Предсједавајући Клуба СНСД-а у Представничком дому Сташа Кошарац није желио да коментарише пресуду Хашког трибунала.
Говорећи о чињеници да је Хашки трибунал данашњом пресудом утврдио умијешаност Хрватске у рат у БиХ, замјеник предсједавајућег Представничког дома Шефик Џаферовић /СДА/ рекао је да, према постојећем међународном праву, не постоји могућност тужбе за агресију.
Шеф Клуба посланика СДС-а у Представничком дому парламента БиХ Александра Пандуревић изјавила је да, након изрицања пресуде Хашког трибунала шесторици лидера Херцег-Босне, има осјећај горчине јер Хрватска није осуђена за агресију на БиХ, за први ратни злочин који је њена војска починила над Србима у Сијековцу.
- Хрватска није осуђена за агресију тамо гдје се она и десила, а то је Крајина. Подсјећам вас да је регуларна Хрватска војска током рата дошла на пар километара од Бањалуке, као и на стравичан злочин над Србима у Мркоњић Граду, тако да једино што можете осјетити јесте горчина што су кривци за све то амнестирани - рекла је Пандуревићева новинарима.
Жалбено вијеће Хашког трибунала потврдило је данас пресуде о удруженом злочиначком подухвату шесторице функционера Херцег-Босне и државног врха Хрватске, са Фрањом Туђманом на челу, током рата у БиХ, те да је сукоб Хрвата и муслимана био међудржавни, имплицирајући учешће Хрватске.
Извор: СРНА